PPC


Co je PPC (Pay Per Click)

PPC (Pay Per Click), neboli také „Platba za klik“, je forma inzerce na Internetu, která patří mezi nejdůležitější formy online propagace. Hlavním principem je, že inzerenti platí odměny za kliknutí uživatelů na jejich reklamu.

PPC se obyčejně používá k propagaci cílených webových stránek, a to pomocí veřejnosti lámat stránky vyhledávače nebo reklamy v síti. Inzerenti musí nastavit svůj klikací rozpočet a platit pouze za skutečného uživatele na svou reklamu.

Výhody PPC

PPC se dobře hodí pro podniky, které hledají zvýšení objemu prodeje nebo snížení nákladů na vyhledávání a nákup potenciálních zákazníků. Níže jsou některé hlavní výhody používání PPC:

  • Rychlý – Můžete začít sledovat okamžitou odpověď na reklamy, místo čekání na výsledky organického vyhledávání.
  • Ovládací panel – Umožňuje vám spravovat reklamy za pomoci intuitivního a vizuálního ovládacího panelu.
  • Kompletní kontrola – Můžete mít plnou kontrolu nad reklamami, klikacími cenami, sledováním účtů a výsledky reklam.

Příklady PPC

Existuje mnoho typů PPC reklam, mezi něž patří:

  • Vyhledávání reklam – Inzeráty umístěné na stránce se výsledky vyhledávání zobrazují v odpovědi na dotaz konkrétního uživatele.
  • Vizuální reklamy – Tyto reklamy jsou běžné na webových stránkách a lze je často najít na sociálních sítích jako jsou Facebook a Instagram.
  • YouTube reklamy – Videoreklamy, které se zobrazí před, v průběhu nebo po videu na YouTube.
  • Reklamy programu Google AdSense – Tyto typy reklamy se obvykle zobrazí v rámci webových stránek na základě obsahu, který si uživatel prohlíží.

Na konci by se mělo zmínit, že PPC je velmi účinná metoda propagace a lze jej využít k získávání nových zákazníků a zvyšování návštěvnosti webových stránek.

Více informací o PPC můžete nalézt na Wikipedia: Pay Per Click.