Rychlost webu


Jaký má vliv rychlost webu na návštěvnost stránek a celkovou uživatelskou zkušenost?

Průměrný uživatel Internetu založeném na veřejné síti má mezi 2 a 8 megabity za sekundu rychlosti připojení. Toto rychlost ovlivňuje jak uživatelé budou procházet web a jak se vyvinou jejich uživatelské zkušenosti.

Pomalé načítání stránek na webu může uživatele odradit od návštěvy vaší stránky. Jak ukazují četné studie, 40% uživatelů opustí web, je-li doba načítání vyšší než 3 sekundy. To je ostré a vyžaduje, aby vás byla dobrá rychlost webu.

Jak zrychlit web?

Je mnoho způsobů, jak zlepšit rychlost webu. Mezi ně patří:

  • Optimalizace obrazu a mediálních dat: Velké soubory obrázků a jiných médií mají tendenci zabrat spoustu místa a rychlost prohlížení stránek je pomalá. Optimizací těchto souborů eliminujete rychlost.
  • Zlepšení komprese: Použitím technologií jako GZIP můžete snížit velikost dat přenášených mezi serverem a prohlížečem a urychlit čekací dobu.
  • Využití nástroje pro rychlost: Nástroje na optimalizaci webu jako PageSpeed ​​Insights vám umožní analyzovat rychlost vašich webových stránek a navrhnout jejich zlepšení.

Rychlost webu nemá pouze vliv na uživatelskou zkušenost, ale odrazí se i jako zmenšení vaší návštěvnosti. Přemýšlení o optimalizaci rychlosti webu je často zanedbáváno, ale založení jeho lepší rychlosti se rozhodně vyplatí.

Wikipedia o webových stránkách