Weblog


Co je Weblog?

Weblog, zkráceně blog, je ve své podstatě profil na internetu, kde se vedou online deníky nebo mají své osobní stránky. Jedná se o dokumenty, ve kterých se sdílí informace, myšlenky nebo zkušenosti.

Blog ve všeobecnosti slouží k distribuci informací, kde se díky různým technikám píše, doplňuje i aktualizuje. Protože lidé v současu již nemohou číst všechny novinky ze světa v klasických médiích (taním časopisů nebo novin), blogy nabízí vhodný způsob, jak to uskutečnit.

Weblogy se vždy koncentrují pouze na určité téma, například nějaký sport, politika, vývoj softwaru, zahradničení, technologie, auta, nebo cokoli jiného. Je důležité, aby se autor držel stejného tématu nebo oboru. Na blogu se často objevují novinky, vlastní materiály, pohledy, recenze a objeví se také externí webové stránky. Aby byl blog co nejpřehlednější a příliš nepřeplnitý, je vhodné vytvářet strukturovanou organizaci obsahu.

Příklady Weblogu

Existuje mnoho různých webových stránek, které jsou založeny na základech blogování. Mezi tato weby patří:

  • Jeepers Writers – Tato stránka je zaměřena na psaní článků založených na příbězích.
  • Daily Run – Stránka se věnuje běhání a má databázi tras, kde si můžete vybrat různé trasy.
  • Lifehacker – Weblog se zaměřuje na domácí práce, sestavení a moderní technologie.
  • TechCrunch – Stránka se zaměřuje na technologické novinky a najdete zde informace o začínajících startupech.

Tyto jsou jen pár příkladů webových stránek, které jsou založeny na blogování. Existují také další blogy, které mohou kombinovat více témat. Jednou z nejznámějších weblogů jsou Tumblr a WordPress.

Pokud máte zájem o Weblog, můžete si vybrat z široké škály webových stránek a platform pro blogování. Weblog může být dobré zázemí pro propagaci vašich produktů nebo značky, distribuci informací nebo jednoduše pro sdílení vašich myšlenek s lidmi. Můžete využít weblog, abyste na internetu získali autoritu nebo jen na sdílení informací.

Další informace o Weblozích se dozvíte na Wikipedia.