WordPress plugin


Co jsou to WordPress pluginy?

WordPress pluginy jsou nástroje, které rozšiřují funkčnost WordPressu a umožňují montáž různých funkcí a funkcí do vašeho webu. Pluginy usnadňují práci v WordPressu a zlepšují uživatelské zkušenosti s vaším webem. Díky nim můžete vylepšit vzhled vaší stránky, přidat nástroje pro marketing a sociální média, nainstalovat systém fotogalerie nebo napsat ruční formulář na kontaktování.

Příklady WordPress pluginů

Nejpopulárnější pluginy WordPressu jsou:

  • Yoast SEO – plugin ideální pro optimalizaci pro vyhledávače
  • Jetpack – poskytuje funkce zabezpečení, ochrany proti spamu a monitorování
  • WooCommerce – vysoce výkonný plugin pro e-commerce
  • Contact Form 7 – nástroj pro vytváření kontaktních formulářů

Existuje mnoho dalších pluginů které můžete nainstalovat na svůy web v závislosti na vašich potřebách.

Jak nainstalovat WordPress plugin?

Instalace WordPress pluginu je snadná a obvykle trvá jen několik minut. Můžete plugin nainstalovat buď ručně nebo automaticky. Ruční instalce vyžaduje stažení pluginu, nahrání do vašeho FTP klienta a následnou aktivaci ve WordPress administraci. Automaticke instalce je daleko jednodušší, stačí stahnout plugin z WordPress repozitáře a aktivovat jej ve WordPress administraci.

Používání Pluginů

Po nainstalování a aktivování WordPress pluginu můžete začít s jeho používáním. Někteří vývojáři pluginů poskytnou dokumentaci, na druhou stranu většinou nastavení není těžké najít.

Závěr

WordPress pluginy jsou skvělým nástrojem pro rozšíření funkcí webu a vylepšení jeho uživatelského zážitku. Existuje celá řada pluginů od různých vývojářů, které můžete zvolit podle vašich potřeb.

Wikipedia: WordPress