Pasivní linkbuilding


Videoní strategie pro pasivní linkbuilding

Pasivní linkbuilding byl dlouho uznávaný jako důležitý proces pro úspěšnou SEO strategii. Pasivní linkbuilding se týká volitelného přístupu ke vytváření odkazů na vaše stránky. Všechny odkazy by měly být relevantní k tématu. Cílem pasivního linkbuildingu je získat velké množství sociálních odkazů, které pomohou zefektivnit výsledky vyhledávačů.

1. Obsahový marketing:

Vytvoření obsahu s vysoce kvalitními odkazy může být účinným způsobem pasivního linkbuildingu. Klíčové je vytvoření originálního a unikátního obsahu, který osloví linkující stránky a lidi. Relevantní a informativní blogovací články, videoseriály, a další formy obsahu jsou skvělé pro linkbuilding.

2. Guest posts a blogy:

Guest posts – přispěvání do jiných blogů – už dlouho existuje ve světě SEO. Guest posts pomáhají budovat renomé vaší domény a poskytují možnost získat backlinky na stránky s vysokým autoritou, které jsou relevantní k vašemu tématu.

3. Videa a audio:

Videos a audio lze také využít pro pasivní linkbuilding, například prostřednictvím sociálních médií. Video a audio přínáší do vyhledávacích výsledků nový vizuální prvek a současně nabízí množství možností zařadit do nich více odkazů. Video a audio kanály jsou také dobrým místem, kde vaše stránky mohou získat autoritu s vysokým SEO dopadem.

4. Přidávání odkazů:

Přidávání odkazů ve fórech, social media a na ostatních relevantních stránkách je jednou z nejběžnějších metod pasivního linkbuildingu. Takový způsob se však nesmí přehánět – linkbuilding ve formě přidávání odkazů by měl být vždy plynulý a měl by být prováděn s cílem ostatním uživatelům poskytnout užitečné odkazy.

Pasivní linkbuildin je proces, který vyžaduje trpělivost a ohleduplné plánování. Často je velmi obtížné uspět na největších trzích a mezinárodním trhu. Proto bychom doporučili začínat s menším podnikáním a postupně získávat více zpětných odkazů.

Zdroj: Wikipedia – Linkbuilding