Kontextová reklama


Co je kontextová reklama

Kontextová reklama je druh internetové reklamy, kdy reklama osobě, která její obsah vidí na internetové stránce, je cílená díky informacím získaných z jejího prohlížení stránek. Kontextová reklama pomocí obrazu, videa anebo textu se zobrazí na webu, app, nebo sociálně médiích propojené se zprávou takovou, aby odpovídala lidskému zájmu nebo aktivitám. Co je úžasné na kontextové reklamě je to, že se její text nebo obraz objeví v přímé souvislosti s aktuálně prohlíženou činností na stránce.

Výhody kontextové reklamy

Kontextová reklama ve srovnání s ostatními reklamními kampaněmi přináší několik výhod, protože je cílená a obsahuje relevantní informace, které jsou zajímavé pro uživatele, kteří tuto reklamu vidí. Tyto výhody zahrnují:

  • vysoké množství relevantních informací, které uživatelům pomáhají vybrat produkt či službu, kterou hledají
  • vyšší míra prokliků, protože uživatelé mají zájem na tom, co vidí
  • proti porovnání s jinými reklamními kampaněmi je kontextová reklama obvykle levnější a během krátké doby přináší větší prodeje

Příklady kontextové reklamy

Například, pokud člověk hledá informace o konkrétním produktu na internetu, je více pravděpodobné, že bude nejprve sledovat všechny potenciální výrobky a příslušné služby až k nákupu. Uživateli bude cílená reklama představovat produkt ve vztahu k tomu, co právě budí jeho zájem. Například uživatel s největší pravděpodobností uvidí reklamu na konkrétní produkt, jako je počítač, pokud web, který prochází, nabízí informace o výrobcích počítačů.

Dalším příkladem kontextové reklamy může být reklamní kampaň na nejnovější modely sportovní obuvi během mistrovství fotbalu. Uživatelé na stránce s informacemi o mistrovství fotbalu budou s největší pravděpodobností ukazovat na druh obuvi, který je označen za zvýhodněné a pohodlné pro hráče.

Kontextová reklama je úžasný nástroj pro firmy, které chtějí dosáhnout strategického obchodního úspěchu, protože jim umožňuje cílit reklamy na uživatele s velkou přesností. Používání tohoto druhu reklamy by mělo být pravidelně využíváno, aby se uživatelům poskytly relevantní reklamy, které je zajímají a odpovídají jejich potřebám.

Přečtěte si více na Wikipedia on Contextual Advertising.