Zavináč (@)


Co je to zavináč (@)?

Zavináč (@) je symbol, který byl vytvořen jako znak pro počítače. Symbol jako zavináč (@) se postupem času stal univerzální mezinárodní značkou. Lidé jej používají v mnoha situacích, od členství v on-line komunitách až po označení někoho ve sociálních médiích.

Jak se používá?

Zavináč (@) je nejčastěji používán pro získání pozornosti jiných.

• Pokud chcete někomu napsat tweet, můžete použít na začátku jejich uživatelské jméno s zavináčem (@).
Například, @UzivatelTweetu.

• Zavináč (@) se obvykle používá na začátku poznámky, kterou chce někdo uvést na něčí pozornost.
Například, @Vsem, všichni máte hotovo s prací?

• V mnoha online komunitách vyžadují uživatelé, aby se přihlásili pomocí svého uživatelského jména s zavináčem (@) předtím, než budou moci zadat svůj příspěvek.

• Někteří lidé používají zavináč (@) k označení někoho ve svém příspěvku na sociálních médiích, například @UzivatelA.

• Další mohou použít tento symbol, aby se dostali k něčímu vyhledávání. Na webu Google například, lidé mohou vyhledávat slova nebo výrazy označené symbolem zavináč (@).

Používání v emailových adresách

Především se symbol zavináče často používá jako součást emailové adresy. Obyčejně se odděluje uživatelovým jménem od domény. Například, [uzivatelskejmeno]@[domena].

Pro komunikaci mezi uživateli se mnozí uživatelé on-line přistupů snaží adresám emailu přidat další zavináče (@). Například, [uzivatelskejmeno]@[domena]@[mujserver]. Tato praxe sice nefunguje, a je třeba se vyhnout jejímu používání.

Závěr

Zavináč (@) se dnes používá k mnohem více účelům, než co bylo předtím. Jedná se o symbol, který byl vytvořen pro počítače a postupem času se stal univerzální mezinárodní značkou. Používá se pro všechny druhy on-line aktivit, od členství v online komunitách po použití v mailing listech a označování někoho ve social médiích.

Zdroj: Wikipedia