Webinář


Co je to webinář?

Webinář je online seminář, který umožňuje účastníkům se účastnit vzdělávacího nebo školení online v reálném čase. Webinář je obvykle účtován hostitelem, který bude vytvářet vzdělávací materiály a zahrnovat diskusi. Hostitel používá webovou aplikaci nebo software, který mu umožní šířit videa, prezentace a hlasovat komentáře.

Výhody webinářů

Webinář má spoustu výhod, které usnadňují vzdělávání a školení. Některé z těchto výhod jsou:

  • Šetří čas: Webinář usnadňuje učení z pohodlí domova nebo kanceláře a poskytuje návod, aniž by se museli přesouvat do jiné lokality.
  • Šetří náklady: Webinář může ušetřit peníze, které by organizace utratila za cestování a ubytování účastníků.
  • Umožňuje snadnou interakci: Hostitel může použít diskusní fóra nebo nástroje hlasování k interakci s účastníky.
  • Umožňuje zlepšení spolupráce: Hostitel může použít nástroje sdílení souborů, aby zlepšil spolupráci mezi účastníky.

Použití webinářů

Webináře jsou obvykle používány organizacemi k šíření informací a vzdělávání o rozmanitých tématech, jako jsou obchodní dovednosti, marketingové strategie, umělecká školení, technologické techniky atd. Oorganizace mohou také využít seminář pro prezentování značky, šíření informací o slevách, generování obchodních příležitostí a prodej produktů a služeb.

Kde najít webináře?

Existuje mnoho webinářů, které jsou k dispozici pro školení a vzdělávání. Některé z popularních webinářů jsou Google Hangouts, Adobe Connect, Meetup Webinar a GoToWebinar.

Organizace mohou také kontaktovat externí webinářovou službu, pokud potřebují profesionální vzdělávací zážitek pro zaměstnance.

Závěrečné slovo

Webináře usnadňují organizacím šíření informací a vzdělávání, a to bez nutnosti cestování a utrácení financí. Webináře usnadňují lepší spolupráci mezi účastníky s interaktivními nástroji a maximálním využitím času a personálních nákladů.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Webinář