Technické SEO


Co je to Technické SEO?

Technické SEO je jednou ze čtyřhlavných oblastí, které tvoří SEO. Je to obor se zahrnující technické aspekty webů, které mají vliv na viditelnost stránek vyhledávačů. Cílem je optimalizovat technickou strukturu webů, aby měly lepší šance být nalezeny a indexovány pro vyhledávací algoritmy.

Je důležité poznamenat, že technické SEO není to samé jako vyhledávací optimalizace, která se zaměřuje na obsah webu a jak jej prezentuje pro uživatele. Ve skutečnosti spolupracují obě oblasti dohromady. Dokonce i nejlepší technická implementace může být zbytečná bez vyhledávatelného obsahu.

Jaká je úloha Technické SEO?

Technické SEO se zaměřuje na optimalizaci technického aspektu webu, aby bylo lépe rozpoznáno a indexováno vyhledávači. Některé z technických částí, které lze optimalizovat, zahrnují:

  • Rendering & funkčnost stránky webu
  • Indexabilita stran a obsah webu
  • Rychlost načítání a doba odezvy stránek
  • Kvalita a přesnost odkazování
  • Kontrola chyb a chybějící stavové kódy

Také vám může pomoci zlepšit technickou strukturu vámi vytvářeného obsahu tím, že se postaráte o to, aby splňoval některé základní principy pro vyhledatelnost a indexovatelnost. Urychlí to také proces vyhledávacích nástrojů, aby se obsah lépe indexoval ve vyhledávačích.

Závěr

Optimalizace technického SEO je důležitou součástí zlepšení viditelnosti webu ve vyhledávačích. Bohužel je to často podceňovaná oblast SEO, ačkoli byli provedeny některé studie, které ukazují její důležitost. Upřímně řečeno, technické SEO je nepostradatelnou součástí praxe SEO.

Více informací o tom, co je technicky SEO, můžete nalézt na Wikipedia.