Stránka 404 


Co je to stránka 404?

Stránka 404 nebo také označována jako „Chybějící stránka“ je stránka, která se vypíše uživateli webových stránek po tom, co zadá adresu URL, která neexistuje. Je to obnovovací stránka, která vyvolává selhání při pokusu o přístup k požadované stránce. Po zadání chybné adresy URL uživatel zřídka obdrží jinou chybovou zprávu než webovou stránku 404.

Jaké jsou příčiny „h2>

Nejčastější příčinou stránky 404 je nesprávná nebo neaktualizovaná adresa URL. To je důvod, proč se návštěvníci webu bude setkávat s oznámením, že požadovaná stránka nebyla nalezena. Dalším důvodem mohou být špatné nastavení serveru nebo selhání softwaru. Může také nastat situace, kdy webmaster odstraní stránku nebo některou část webového obsahu bez aktualizace existujících odkazů.

Jak se s těmito chybami vyrovnat?

  • Upravte a zkontrolujte adresy URL. Kontrolou existence adres URL se můžete vyhnout chybám 404.
  • Cvičte uživatelský přístup. Umožněte uživatelům procházet a navigovat po stránce, kde se zákazníci mohou snadno pohybovat.
  • Preventivně používejte 301 přesměrování. Přesměrování může chránit před tím, že uživatelé náhodně narazí na chyby 404.
  • Vytvářejte vlastní stránky 404. Umožněte uživatelům vrátit se na hlavní stránku webu, poskytujte odkazy na často hledané stránky a také nabídněte zákaznickou podporu.

Stránky 404 mají klíčovou roli při vylepšení uživatelského zážitku. Díky tomu, že mohou návštěvníci stránek webu obdržet chybové hlášení 404, jsou schopni rychleji vyřešit své problémy a najít potřebný obsah.

Více informací o stránkách 404 naleznete na Wikipedia.