Presskit


Co je to Presskit?

Presskit je marketingový nástroj pro digitální média, vhodný jak pro příležitostné tiskové konference, tak pro blogy, novinářské články nebo vyhledávací kampaně. Je to jakási online databáze, která obsahuje všechny potřebné informace a materiály týkající se daného produktu nebo společnosti.

Presskit poskytuje

Presskit je důležitým nástrojem pro propagaci projektu nebo společnosti, což z něj činí velkou výhodu. Tento nástroj vám umožní jednoduše sdílet informace o vašem projektu nebo společnosti s publikem. To může pomoci s poskytováním přesnějších a konkrétnějších informací o vaší společnosti.

Presskit poskytuje:

  • Informace o společnosti a jejích produktech
  • Různé příklady prezentace produktů a ukázky toho, co jejich produkty dokážou
  • Screen shots z produktu
  • Vizuální materiály jako jsou obrázky a logo
  • Kontakty pro odpovídání na dotazy novinářů

Předností používání presskitu je, že všechny tyto informace jsou uspořádány pohromadě, úprava databáze je snadná a navíc je to nejúčinnější způsob, jak předat informace veřejnosti.

Presskit v praxi

Presskit se používá v řadě odvětví, například v oblasti zábavy, kdy jsou herní společnosti více závislé na prezentaci svých produktů v médiích. Mnoho profesionálních týmů používá presskity, aby oslovili novináře a zvýšili zájem o jejich produkt, protože presskit poskytuje jednoduchou a přehlednou komunikaci přesných informací.

Presskit je velmi užitečným nástrojem pro propagaci a včasné sdílení informací.

Můžete si přečíst o tom na této stránce.