Marketing


Co je to marketing?

Marketing je obecně chápán jako způsob, kterým se podniky a organizace soustředí na prezentování a prodej svých produktů a služeb. Jedná se o strategii, která je zásadní pro vývoj úspěšného podnikání. Marketing se užívá i pro propagaci, nábor, budování značky a vzájemnou komunikaci se současnými a potenciálními zákazníky.

Jak se používá marketing?

Existuje mnoho různých způsobů, jak se marketing používá pro zvýšení znalosti značky a prodeje. Uvedeme několik oblíbených prostředků, které se k tomuto účelu používají:

  • Reklama: Nebo prostý termín „reklamní kampaně“, aby se získaly poznatky o nových produktech a službách. To může být dosaženo prostřednictvím tvého reklam, rádiových reklam, reklam na internetu, billboardů nebo tisku.
  • Public relations (PR):Společnosti mohou využít PR k budování důvěry a pozitivního jména v prostředí souvisejících se svou oblastí podnikání. K tomuto účelu se často poskytují rozhovory se články, individuální akce, večírky a jiné události.
  • Affiliate marketing:To je součástí online marketingového mixu, která kombinuje elementy z reklamy a podpory prodeje. Umožňuje druhým stranám zapojit se do propagace produktu, za kterou získají odměnu za každou prodanou položku.

Každý z těchto kroků je nezbytný pro úspěch podniku a existuje mnoho dalších marketingových technik, které se lze naučit. Více informací získáte na Wikipedii.