MAC Adresa


Co je MAC Adresa?

MAC adresa je unikátní identifikátor zařízení, obvykle nazývaný fyzická adresa nebo hardware adresa. Je plně identifikovatelné číslo, které je unikátní pro každou síťovou kartu. Každá síťová karta má svou vlastní zcela jedinečnou MAC adresu. MAC adresy se obvykle vyskytují ve tvaru 12 hexadecimálních čísel.

Proč je MAC Adresa Potřeba?

MAC adresa je potřeba proto, aby síťová karta mohla identifikovatelně komunikovat v síti. Je to nutné pro všechny síťové karty, zařízení a počítače, které se připojují k síti a komunikují s jejími jinými členy. Bez unikátní MAC adresy by nebylo možné rozlišovat mezi různými zařízeními.

Příklad MAC Adresy

Níže uvedené jsou některé příklady MAC adres:

  • 02:50:F1:20:7A:4E
  • 42:94:AC:13:EA:05
  • D2:00:08:78:2F:AC
  • F2:B3:E1:90:4D:7B

Jak je MAC Adresa Použita?

MAC adresa se často používá k odlišení mezi jednotlivými počítači, se kterými můžete komunikovat přes síť. Její použití může pomoci při blokování nebo filtrování síťového provozu. MAC adresy lze snadno použít pro nastavení konkrétního požadavku, a to tak, aby se zabránilo komunikaci mezi počítači s specifickými MAC adresami.

MAC adresy jsou jednou z nejdůležitějších vlastností síťové bezpečnosti.

Závěrem

MAC adresa je prostředek, kterým lze počítače rozlišovat na síti. Je to jediné číslo, které je unikátní pro každý počítač a často se používá k filtrování síťového provozu.

Přejít na Wikipedii pro více informací o MAC Adres