Google Search Console


Přehled Google Search Console

Google Search Console nabízí webovým stránkám možnost sledovat jejich výsledky vyhledávání ve službě Google. Můžete také upravit to, jak jsou vaše stránky prezentovány ve výsledcích vyhledávání a provádět různé testovací kroky, abyste získali co nejlepší výsledky.

Použitím Google Search Console můžete sledovat a analyzovat:

  • jak často se vaše stránka zobrazuje ve výsledcích vyhledávání
  • zdroje odkazů na váš web, tj. odkud vám přicházejí návštěvníci
  • úspěšnost vašich cílů vyhledávání, např. počet stažení nebo kliknutí na vaši stránku
  • technické detaily o vaší stránce, jako je to, jak je indexována, jak probíhá rychlost načítání a další

Zlepšování fungování vašeho webu pomocí nástroje Google Search Console

S nástrojem Google Search Console můžete zjistit, zda vaše stránky vyhovují požadavkům a návodům pro indexování vyhledáváním, než se objeví ve výsledcích Google. Všechny tato pravidla byste měli dodržovat, abyste poskytovali uživatelům nejlepší možné výsledky.

Nástroj Google Search Console také umožňuje různým stránkovým vývojářům testovat různé aspekty vašich stránek, od názvu až po strukturu. Pomocí těchto nástrojů můžete získat další informace o tom, jak se vaše stránky daří ve vyhledáváních a co dělat pro dosažení lepších výsledků.

Použitím nástroje Google Search Console můžete také nakonfigurovat funkce, jako jsou tzv. strukturované údaje. Strukturované údaje mohou zlepšit zobrazování vaší stránky v vyhledávacích výsledcích Google a maximalizovat návštěvnost.

Ke stažení si můžete také stáhnout data o vašich stránkách a jejich výkonu, takže budete mít lepší přehled o tom, co dělat pro dosažení lepších výsledků.

I když Google Search Console může být pro některé uživatele obtížné pochopit, je důrazně doporučeno věnovat čas jeho studiu. Prostřednictvím tohoto nástroje můžete výrazně zlepšit to, jak se vaše stránky obecně vyhledávání ve službě Google.

Více informací o Google Search Console.