E-government


Co je to e-government?

E-government je pojem, který je široce definován jako vládní procesy, které používají informační a komunikační technologie (ICT) k dosahování vyšší účinnosti, efektivity a kvality veřejných služeb. Jde o velmi široký koncept, který pokrývá většinu vládních sektorů, vždy s cílem zlepšení kvality veřejných služeb.

E-government se oproti tradičnímu vedení vládních sektorů liší především tím, že usnadňuje vzájemnou komunikaci a připojení všech stran. Efektivita a produktivita se zvyšují díky technologiím, které jsou na prvním místě a veřejným politikám, které jsou zlepšeny a posunuty dál.

Příklady řešení e-government

Vlády na celém světě se snaží využívat e-government innovative správní a úřední postupy, aby usnadnily řízení služeb a informací pro své obyvatele. Níže jsou uvedeny některé z nejpoužívanějších řešení e-government:

  • Mobilní aplikace – Vlády využívají mobilní aplikace k zobrazení veřejných dat a informací, jako jsou údaje o obyvatelích, informace o dopravě, veřejné práce a další.
  • Videokonference – Vlády mohou využívat videokonference jako nástroj pro vzdálenou komunikaci mezi úředníky a občany. To umožňuje úředníkům komunikovat s občany bez toho, aby se museli fyzicky setkat.
  • Online služby – Online služby pomáhají občanům být v obraze o veřejných službách, jako je zdravotnictví, podpora obyvatel, sociální služby atd.
  • Elektronické dokumenty – Vlády mohou využívat elektronické dokumenty k zaručení bezpečnosti dat a informací. Kromě toho umožňují úředníkům pracovat efektivněji, protože se nemusí obávat problémů s přístupem k informacím.

E-government se používá k poskytování účinných služeb, bezpečnosti dat a informací, zvýšení produktivity a lepšímu informování občanů o veřejných službách. Je to viditelné napříč všemi vládními sektory po celém světě.

Následující článek WikiPedia: E-government poskytuje další informace o e-governmentu.