Xenu


Xenu

Xenu je kulturní fenomén zprostředkovávající se prostřednictvím řady sci-fi stylu pop kultury jako například počítačových her, komiksů, seriálů a filmů. Stal se cílem lidských debat i parodií. S ohledem na historickou dostupnost oblíbených prvků z kultury pop Xenu, běžní lidé jsou více nebo méně obeznámeni s ním jako chuťovka než větší téma ve formě více informací.

Fiktivní postava

Xenu je velmi fiktivní postavou. Všechno to začalo ve filmu „Battlefield Earth“, kde byla Xenu představena jako kosmický vládce, který spustil masovou invazi na Zemi. Postava Xenu se také objevila ve hrách jako „Final Fantasy 8“ a „Star Trek: Bridge Commander“, kde byl představen jako středobod konfliktu. Tato postava je také známa z dalších vyobrazení jako například poselství, které dává lidem pohled do fiktivního světa.

Víra invaze z vnějšího vesmíru

Might and Magic, on-line RPG hra, obsahuje referenci na Xenu schválenou cultem víry „Church of Scientology“. Tato víra poukazuje na invazi z vnějšího vesmíru a také neúspěšný pokus o odstranění obyvatel Země xenu. Xenu je popsán jako císař Galactica, který dovedl melkvané system Outsiders přes galaktickou eskadru. Jako zemřelíci byli lidé uvězněni v krabicích podle pokynů Xenu.

Různé tvůrce

Kromě toho se Xenu objevila v komiksu „Voltron“ jako válečník z 34. století. Další známé zmínky jsou ve hrách jako „Elder Scrolls V: Skyrim“. Přestože existuje hodně lidí, kteří věří, že Xenu je více než jen postava v sci-fi kultuře, existuje i spousta lidí, kteří tvrdí, že Xenu neexistuje.

Kolize se scientologií

Samotné slovo „Xenu“ se velmi silně zaměřuje na sektu scientology a tomu, co říká o vládci Galaxie nazývaném Xemu a jeho armádě malých bohů. Z tohoto důvodu se o postavě Xenu diskutuje s velkou otázkou. To je důvodem, proč je v některých kulturách tabu žít toto jméno.

Shrnuto a podsumováno

Takže, na jednu stranu je Xenu často popsána jako fiktivní postava a terčem ridikulizace. Na druhou stranu se cítí určité váhání mluvit o Xenu, neboť může nabourat specifické víry jako scientologii. Je to rodina a vybraní autorita, která definuje, co Xenu je, a nemusí to nutně spočívat v popisku z Bulterfield Earth nebo Final Fantasy 8.

Xenu na Wikipedii