WiFi 6


Co je WiFi 6?

WiFi 6 je latinské označení pro šestou generaci bezdrátových sítí WiFi. Je to mezinárodní standard, který je určen pro technologii WiFi s vysokou rychlostí. Tento standard byl představen v roce 2018 a nahradí předchozí WiFi 5 (802.11ac). WiFi 6 vylepšuje bezdrátový přenos dat a poskytuje vyšší rychlosti a kapacitu sítí než její předchůdce.

Výhody

WiFi 6 nabízí řadu výhod a zlepšení ve srovnání se předchozími generacemi. Patří mezi ně:

  • Vyšší rychlosti a propustnost: Nová technologie nabízí rychlosti až 4× vyšší a propustnost až 9× vyšší než předchozí WiFi 5.
  • Lepší odolnost proti rušení:Nově vyvinutá technologie OFDMA umožňuje lepší odolnost proti rušení, což usnadňuje připojení více zařízení k síti.
  • Úspornější baterie: Wi-fi 6 zajišťuje, že baterie na zařízeních vydrží déle, protože dosáhl lepšího vyhodnocení ve funkci Target Wake Time.
  • Kvalita služeb: Technologie Wi-fi 6 umožňuje počítačům lepší správu sdíleného přenosu dat, což by mělo snížit střídání mezi uživateli a poskytovat lepší kvalitu služeb.

Pro koho je to určeno?

WiFi 6 je ideální pro všechny uživatele, kteří chtějí získat rychlé a stabilní síťové připojení. Tyto technologie lze využít zejména pro místa, kde je potřeba síťový provoz rozdělit mezi více uživatelů a kde je mnoho zařízení, která musí být připojena k síti.

WiFi 6 je již k dispozici v nových zařízeních, jako jsou přístroje, telefony nebo tablety. Jeho funkce mohou maximalizovat výkon vašich zařízení a zajistit, aby vaše síťové připojení zůstalo stabilní a bezpečné.

Závěr

WiFi 6 je náhradou za jeho předchozí generaci WiFi 5. Umožňuje rychlejší, stabilnější a úspornější síťové připojení. Je mimořádně dobré pro skupinovou připojenost a mnoho zařízení.

Více informací se dozvíte na této stránce z Wikipedie.