Responzivní web


Co je to responzivní web?

Responzivní web je webová stránka nebo aplikace, která se přizpůsobuje velikosti a funkčnosti obrazovky různých zařízení. Umožňuje zákazníkům plynule přibližovat, otáčet a posouvat obsah na stránce, aniž by museli přepínat na jinou obrazovku pro čtení. Responzivní design vám nyní umožňuje mít jednu verzi webové stránky nebo aplikace, která se přizpůsobuje všem druhům zobrazení.

Jak responzivní web funguje?

Respoznivní web zahrnuje HTML a CSS, aby vytvořil stránky, které jsou malířsky laděny k velikosti obrazovky prohlížeče. To znamená, že zaměření, které je počítáno na monitor o velikosti, se bude lišit od zaměření na chytrém telefonu nebo tabletu. Když prohlížeč načte HTML nebo CSS a představuje výběr databáze, stránku přizpůsobí velikosti obrazovky pomocí menších elementů, které se škálují, vytváří a směrují.

Výhody responzivního webu

Výhody používání responzivního webového designu.

  • Zvyšuje považování za – uživatelé mohou snadno přepnout mezi různými zařízeními a načíst stejnou stránku s téměř stejnou jakostí.
  • Snížení nákladů – stránka je napsána pouze jednou a nespotřebovávají se náklady ani čas na aktualizace a optimalizace pro různá zařízení.
  • Spotřebitelská přívětivost – uživatelé jsou schopni procházet stránku snadno bez zavaděčů nebo ztráty informací.
  • Optimální rychlost – stránka je optimalizována pro rychlejší odezvy.

Příklad responzivního webu

Nejznámějším příkladem responzivního webu je web Google.com, který se automaticky upravuje, když se přibližuje oknu prohlížeče nebo když se otáčí tablet. Jako další příklad můžete uvést web jako TheSkimm.com. Když upravujete okno prohlížeče, stránky se automaticky upraví, přizpůsobí se mobilu a obrazovka se načte velmi rychle.

Závěr

Responzivní web je revoluční způsob, jak zvýšit efektivitu a přívětivost webové stránky. Umožňuje prohlížet stejnou stránku na všech divných zařízeních bez jakéhokoli duplikování. Responzivní web umožňuje provozovat více platformy, bez ohledu na to, jaká zařízení si zákazníci během čtení vyberou.

Responzivní Web na Wikipedii