Pravidlo KISS


Co je pravidlo KISS?

Pravidlo KISS je zkratka, která znamená „pojednodušit“. Tento princip, který se tradičně používá v profesionální technice, užívá jako pravidlo pro snadné použití, kódování a navrhování, ale i pro jiné oblasti. Ideálním příkladem by uvedení pravidla KISS je menší jídlo pro menší děti, jmenovitě s minimem ingrediencí.

Příklady pravidla KISS

  • Programování: opakujte se části v kódu takovým způsobem, aby bylo dosaženo jednoduchosti a čitelnosti.
  • Ivite design: omezte počet odkazů a tlačítek, aby bylo dosaženo jednoduchosti a zjednodušení.
  • Služby zákazníkům: soustřeďte se na základní požadavky zákazníka a minimalizujte zbytečné fráze.

Při návrhu uživatelského rozhraní často stojíte mezi snahou o kompromis mezi funkčností a jednoduchostí. Pravidlo KISS může být často užitečné, protože vám poskytuje průvodce k jednoduchosti bez snižování kvality produktu.

Pravidlo KISS je skvělé, protože minimalizujete náklady a zároveň zachováváte se snahou o kvalitní produkt a službu. Díky tomu se vaši zákazníci mohou účinně přiblížit produktu či službě během vstupního procesu.

Závěr

Pravidlo KISS je návrhový princip, který umožňuje tvorbou jednoduchých, zákaznicky orientovaných produktů a služeb. Pokud chcete maximalizovat a zlepšit zážitek uživatele a poskytnout jim produkty a služby se specifickou funkčností a jednoduchostí, pak byste měli využít pravidlo KISS.

Další informace o tomto principu naleznete na Wikipedie