PPT


Jak funguje PPT?

Platební model známý jako Pay Per View, nebo PPT je populárním nástrojem pro poskytovatele filmů, televizních pořadů a služeb streamování. PPT vyžaduje, aby předplacená platba byla provedena pro každý pořad nebo film, který se chce sledovat.

Na druhou stranu, Pay-Per-View poskytuje kostnatým televizním službám nebo satelitnímu vysílání finanční prostředky zisku za vlastnictví jakéhokoli zvláštního pořadu nebo filmu. Může být také poskytováno jako samostatný pořad nebo film, pokud se jeden provozovatel rozhodne nabídnout.

Široce se používá ve filmové distribuci. Zejména s rozmáhem on-line služeb streamování několik obchodních modelů začíná nabízet Filmy na požádání, známé také jako Pay-Per-View. Hlavními hráči na trhu jsou:

  • Netflix
  • Amazon Prime
  • Hulu

Každý z nich nabízí možnost nákupu jednotlivých položek přímo z jeho platformy. V některých případech vyžadují měsíční poplatek, v ostatních případech umožňují zákazníkům platit pouze za položky, které si přejí zařadit.

Kromě domácího prostředí, PPT může být také použito bary a restaurace. Umožní divákům sledovat jednotlivé zápasy naživo z jakéhokoli místa. Kromě těchto jednotlivých naživo vysílaných akcí mohou byt sportovní stánky rovněž pořádat události, kde se může hodně lidí sejít a sledovat.

PPT je formou služby, která oboustranně přináší užitek zákazníkům i provozovatelům. Zákazníkům umožňuje platit jen za obsah, který chtějí sledovat, zatímco pro firmy zajišťuje zisk.

Více informací o Pay Per View je k dispozici na Wikipedia.