Open source


Jakou výhodou je Open-Source Software?

Open-Source Software (OSS) je model vývoje softwaru, který je založen na volně dostupných zdrojových kódech. Umožňuje lidem z celého světa představit a spolupracovat na vývoji softwaru pro veřejné účely. Pokud vývojáři upravují typický software, jako například operační systém, programy, kancelářské balíčky a další, open source vývojáři mohou vznikající problémy řešit dřív. V tomto příspěvku diskutujeme o prospěchu open-source softwaru.

Úžasná flexibilita softwaru

Open source software umožňuje vývojářům upravovat zdrojový kód softwaru, aby se program lépe hodil k jejich potřebám. Vývojáři mohou upravit kód a efektivně vylepšit funkce typických programů. Někteří vývojáři dokonce dokážou přidat nové funkce a vytvářet úplně nové programy.

Levnější než proprietární software

Vývojáři open source software umožňují nákup software bez licence, a proto jsou vždy levnější než jiné software. Vzhledem k tomu, že mnoho lidí může získat zdrojový kód, vývoj open source software bývá mnohem rychlejší.

Nezávislost producenta

Open source software nezávisí na šedé zóně vývoje softwaru. Když uživatelé jednou nainstalují program, nemusí se obávat toho, že se objeví nový prohlížeč s novou funkcí a stane se pro ně nepoužitelným. Open source software je vždy aktuální.

Vynikající bezpečnost a poctivost

Vzhledem k tomu, že kód open source software je volně dostupný pro kontrolu, je mnohem důležitější zlepšovat bezpečnost než nezletilost. Během vývoje mnoho lidí určitě zkontroluje kód, takže je méně pravděpodobné, že by se objevily chyby.

Open source software přináší nejlepší možné řešení pro úspory nákladů, flexibilitu, poctivost a bezpečnost softwaru. Když k tomu přidáme tvorbu kvalitního obsahu, není pochyb, že open source software přináší velké výhody.

Open-source software na Wikipedii