Nofollow odkaz


Nofollow odkaz – Proč je používáme?

Nofollow odkaz je druh referenčního odkazu, který umožňuje webovým vývojářům přidat externí odkazy do svých webových stránek, aniž by následně utrpěli následky. Můžeme ho použít ve spojení s externími weby, které důvěřuje, ale nechce je povzbudit pro umístění vyhledávače. Následkem toho se nofollow odkazy používají k tomu, aby se vyhnuli elementu hodnocení pozice mezi vyhledávači, který je způsoben při poskytování následovacího odkazu.

Nofollow odkazy byly poprvé představeny v roce 2005 jako návrh navržený Googlem, který se snažil omezit spam webů a odkazů, které jsou nastaveny na vysílání spousty následovacích odkazů. Weboví vývojáři tedy mohli použít nofollow odkaz pro všechny odkazy, které by se přidaly na jejich web, a spočívá na vyhledávačích, aby upřednostňovaly webové stránky s větším důrazem na kvalitní vnitřní odkazy.

Jak můžeme nofollow odkazy použít?

Nofollow odkazy se běžně používají k řadě různých účelů. Tady je několik příkladů:

  • Komentáře v blogu, ve kterých se v článcích přidají odkazy
  • Sociální odkazy, které přesměrují uživatele na jiný web
  • Marketingové budíky, které se snaží vyslat jiným webům spam
  • Odkazy na externích stránkách, které jsou kvalitativně znevýhodněny

Použití nofollow odkazu je vhodné pro webové stránky a blogy, které chtějí spravovat své rankingy pro vyhledávače a přidávat odkazy na jiných webových stránkách bez rizika vyslání následovacích odkazů. Na základě toho nofollow může ušetřit čas a úsilí webových vývojářů a také udržet web veřejnosti bezpečný.

Závěr

Nofollow jsou velmi cenné, protože umožňují webovým vývojářům přidávat externí odkazy na jejich stránky bez rizika zneužívání přirozených hodnocení webu. Můžete je použít k tomu, abyste zvýšili svou důvěryhodnost, zabránili spamu a zachovali si svou pozici ve vyhledávačích.

Více informací o nofollow odkazech lze nalézt v této wikipedii.