Mobile First!


Mobilní zařízení napříč celým webem

V poslední době se v oblasti webového designu objevil nový pojem – Mobile First. Tento nový filozofický přístup k tvorbě webových stránek je více než důležitý především pro dnešní webovou komunitu, protože většina internetových uživatelů obvykle používá svá zařízení pro přístup na web.

Mobil First znamená, že weboví designéři a vývojáři musí při navrhování stránek myslet prvně na mobilní uživatele. To znamená, že se musí zaměřit na účelnost, jednoduchost a uživatelský zážitek na mobilních zařízeních.

Níže je uveden seznam několika bodů, které byste měli mít na paměti:

  • Snadné používání – stránky by měly být navrženy tak, aby je bylo snadné používat na nejrůznějších zařízeních, od tabletů až po telefony s menšími obrazovkami.
  • Zaměření na uživatele – vývojáři by měli být schopni si představit, jak budou stránky vypadat a jak se budou uživatelé na stránkách pohybovat.
  • Použití místního obsahu – stránky by měly být navrženy tak, aby se zobrazovaly správně na nejrůznějších zařízeních pomocí lokálního textu a obrázků.

Mobile First je sice začátek pro mnoho webdesignérů, ale je to také velmi cenná zkušenost. Takový design může skutečně usnadnit a odlehčit práci vývojářům a uživatelům. Aktualizace mobilního obsahu by měla být stále prioritou pro každého vývojáře, protože to může skutečně ovlivnit kvalitu webu a více pozitivních uživatelských zkušeností.

Responzivní webový design na Wikipedii.