Mikrokonverze


Základní pojmy a principy mikrokonverze

Mikrokonverze je metoda poskytování informací, která se vztahuje k usnadnění přístupu k informacím během online proplétání. Cílem je nabídnout krátkou, pravdivou a smysluplnou příležitost k tomu, aby uživatelé mohli odpovídat na interaktivní otázky, a tím pochopit podrobnosti. Uživatelé mohou odpovídat na rychlé testy nebo si prohlížet šikovné infografiky ve snaze získat kontext.

O mikrokonverzi se dozvíte více

  • Datové panely: jsou panely zobrazení dat, které zobrazují informace získané z různých zdrojů a používají infografiku pro jejich snadné uchopení
  • Interaktivní průvodce: interaktivní průvodce cílí na lepší porozumění konkrétnímu příběhu v průběhu prohlížení
  • Krátký popis: jedná se o lehké seznámení se s významem daného textu nebo obrázku

Praktické příklady

  • Historie: mikrokonverze je skvělý nástroj pro rozšíření příběhu nebo historických záznamů. Uživatelé mohou interaktivně vyhledávat v informacích a dozvídět se o okolnostech dané události.
  • Vzdálený průvod: vzdálený průvod je důležitým nástrojem pro uživatele, kteří se neustále zlepšují, aby se učili s jistotou. Mikrokonverze jim může pomoci lépe pochopit dané téma.
  • Online kurzy: online kurzy mohou používat mikrokonverzi k dokončení všech úkolů. Uživatelé mohou dostat krátké dotazovaní a odpovídat na otázky, aby se učili informace.

Mikrokonverze je velmi užitečný nástroj a jeho používání je rozšířeno v celé řadě oborů. Jeho použití zlepší způsob, jakým uživatelé dokážou přijímat informace a rozhodovat se.

Wikipedia: Mikrokonverze