Link farma


Co jsou to linky farmy?

Link farma je proces, při kterém dochází k posílení pozice webu ve vyhledávačích, například Google nebo Seznam, prostřednictvím nekvalitních odkazů (tzv. link building). Cílem je získat více návštěvníků na váš web díky lepšímu rankingu ve vyhledávání. Link farmy fungují tím, že poskytují nekvalitní a často bezcenné odkazy z jiných stránek na váš web.

Jak link farma pracuje?

Link farma funguje tím, že linkují weby na stránky s nekvalitními a často bezcennými odkazy. Tyto odkazy se pak odesílají různými způsoby, aby Google se domníval, že tyto odkazy jsou hodnotné a poskytují důvod pro lepší indexaci ve vyhledávání. Společnosti poskytující link farmy často inzerují, že vám mohou získat lepší pozici ve výsledcích vyhledávání za úplatu.

Jaké jsou rizika link farmy?

Účast na link farma může mít negativní dopad na váš web. Google odebírá body stránkám, které jsou zapojené do link farmy, protože odkazy nejsou přirozeně získávány. Vyhledávače také mohou nařídit webu penalty, pokud je zjištěno, že jsou posilovány linky ze link farmy. Mohou také stáhnout web z indexu.

Dalším rizikem souvisejícím s link farma je to, že někteří poskytovatelé mohou úmyslně linkovat na škodlivé weby, které poškozují reputaci vašeho webu.

Jak lze správně využívat link farmy?

Využití link farmy by mělo být zaměřené na budování kvalitních odkazů. Snahou by mělo být odesílaní kvalitních a relevantních odkazů z webů s dobrým linkováním. To je nejlepší způsob, jak se vyhnout rizikům spojeným s link farmy.

Pozor by si měl dát také na to, abyste se nespoléhali pouze na link farmy, pokud jde o posílení pozice ve vyhledávání. Měli byste se snažit postavit silný a kvalitní web, který bude mít ty správné místní i mezinárodní odkazy, aby váš web mohl být lépe vyhledáván.

Závěr

Link farma je určitě užitečná, ale nesmí být využívána příliš často nebo bez myšlenky. Kvalitní odkazy musí být budovány na základě relevantního obsahu a kvalitních stránek. Měli byste také vytvářet obsah, který má potenciál získat přirozené odkazy.

Pokud se správně využívá, link farma může vám a vašemu webu pomoci zvýšit návštěvnost a také pozici ve vyhledávání.

Zdroj: Wikipedia Link Building