Intranet


Co je intranet?

Intranet je síť, která je privátní, přístupná pouze uvnitř společnosti nebo organizace. Zajišťuje sdílení informací, komunikaci mezi zaměstnanci a přístup k souborům mezi různými členy organizace. Intranet zpravidla zahrnuje technologie, jako je file sharing, přístup k datům, komunikační aplikace a intranetové stránky.

Využití intranetu

Intranet může být využit pro:

  • Vytváření online týmových diskusí
  • Zasílání obchodní com. informací
  • Hostování soukromých stránek určených pouze zaměstnancům
  • Šíření informací mezi zaměstnanci
  • Správa dokumentů a dat

Výhody intranetu

Efektivní distribuce informací: Intranet usnadňuje distribuci informací. Zaměstnanci můžou přístupovat k potřebným informacím prostřednictvím dokumentů, filtrů, seznamů vyhledávání a diskusí o oblastech, které jim poskytují přístup k potřebným informacím.

Organizační efektivita: Další výhodou intranetu je, že smazává hranice mezi interními a externími daty. Umožňuje zaměstnancům efektivně pracovat, a to tím, že jim poskytuje snadný přístup k podnikovým procesům, informacím a systémům.

Komunikace: Intranetový systém snadno umožňuje zaměstnancům že koordinovat práci mezi nimi, což značně zjednodušuje interní komunikaci.

Závěr

Intranet je vysoce důležitou součástí organizační struktury pro řízení procesů, distribuci informací a usnadnění komunikace mezi jednotlivci nebo skupinami.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Intranet