iFrames


Co jsou iframes?

iFrame je HTML element, který umožňuje vkládat stránky nebo šablony do jiných stránek. Je to v podstatě mini-okno, ve které se dají načíst různé druhy obsahu. iFrame je často považován za jednu z nejužitečnějších součástí webového designu, protože umožňuje vkládat stránky na stránky jiných stránek.

Jak by se dal použít iframe?

iFrame se používá pro vkládání různých druhů obsahu. Mezi typy obsahu, které lze kombinovat pomocí iframů, patří:

  • Videa: iFrame lze použít k přidání videa do webových stránek. Videa lze vložit pomocí služby YouTube nebo pomocí HTML kódu.
  • Formuláře: Používá se k vložení formulářů a dotazníků do webových stránek.
  • Grafické prvky: iFrame se dá použít k vložení grafických prvků, například titulky, obrázky nebo widgety.

Tyto prvky mohou být vloženy do webových stránek bez nutnosti odkazování na externí stránky. To dává designérům a vývojářům větší svobodu při tvorbě zajímavých webových stránek.

Příklady použití iframe

Existuje mnoho příkladů, které ukazují, jak mohou být iframes použité ve webovém designu. Například můžete použít iframe pro vložení binárních dat do webové stránky. Dalším účelem iframu je přidat pole komentářů nebo formulář hodnocení. Společnosti používají iframes k integraci svých produktů na sociálních sítích, jako je například Twitter nebo Facebook. To umožňuje lidem na sociálních sítích upravovat nebo sdílet obsah vaší webové stránky.

iFrame-y mají řadu užitečných vlastností. Měli byste však vždy zvažovat výhody a nevýhody tohoto prvku, než ho použijete.

Více informací lze nalézt na Wikipedia.