HTTPS


O čem je HTTPS?

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je vojensky obchodovaný a zabezpečený protokol používaný pro přenos dat mezi webovým serverem a webovým prohlížečem. Tento protokol používá pro zabezpečení komunikace mezi serverem a prohlížečem šifrování, které z nečitelného textu učiní informace, takže je méně náchylné k útokům hackerů.

HTTPS je obvykle používán pro transakce s platebními kartami, přihlašovací informace a ostatní citlivé informace, které by mohly být ohroženy, pokud by byly přeneseny ve nešifrovaném stavu. HTTPS zajišťuje, že informace jsou přenášeny bezpečně, aniž by se dostaly do nepovolaných rukou.

Výhody používání HTTPS

  • Bezpečnější pro zpracování plateb: HTTPS zajišťuje, že citlivé informace včetně platebních údajů jsou šifrovány během přenosu mezi webovým serverem a prohlížečem.
  • Zajišťuje důvěru návštěvníků: Stránky používající HTTPS v prohlížeči uživatele zobrazují ikonu zámku. To dává návštěvníkům stránek jistotu, že jejich data jsou v bezpečí.
  • Posiluje vyhledávací pozici: Google přiřazuje vyšší hodnocení stránkám, které používají HTTPS.

Nezapomeňte

Chcete-li, aby se vaše stránky načítaly rychleji a byly bezpečnější, přejděte na HTTPS. Ujistěte se, že je vaše webové stránky bezpečné a šifrované použitím certifikátu SSL na vašem webovém serveru.

Více informací o HTTPS lze nalézt na Wikipedii.