HTML


Co je to HTML?

HTML (Hypertext Markup Language) je jazyk, který se používá k vytvoření a uspořádání webové stránky. HTML používá různé značky (známé jako „tagy“) k definování webového obsahu. Když prohlížeč zobrazí HTML, značky jsou viditelné, ale uživateli jsou skryty.

Jak HTML funguje?

Webová stránka vyvinutá HTML je sestavena z částí podobných stavebním kostkám. Každá z těchto ‚kostek‘ je naplněna HTML kódem. Takhle můžu vytvořit sekci, vložit různý text, obrázky, video a další. Kód HTML funguje jako kostka stavitel, která udává, co se bude při prohlížení dít na webové stránce a kde.

Typické použití HTML

  • Uspořádání webové stránky – každá stránka má text, rámečky, postranní panely, obrázky, media a další. Každou část lze uspořádat pomocí HTML.
  • Přidání odkazů – odkazy jsou na HTML stránce velmi běžné, většinou s volbou „kliknutím zde“ nebo jako obrázek. Odkazy umožňují uživateli přeskočit na odpovídající webovou stránku.
  • Vkládání obrázků – HTML vám umožní umístit libovolné obrázky na web. Můžete dokonce obrázek umístit pod text nebo mezi tex, aby se na vaší webové stránce objevilo více informací.
  • Vkládání multimediálního obsahu – HTML umožňuje vkládání multimédií jako je audio, video a aplikace. Většina webových stránek využívá HTML k vkládání tohoto obsahu aby ho uživateli zpřístupnili.

HTML nám pomáhá vytvářet zajímavá a zábavná webová média. Pokud se chcete více dozvědět o HTML a jeho použití, navštivte odkaz na wikipedii kde se můžete dozvědět vše: https://cs.wikipedia.org/wiki/HTML.