Fbclid


Co je fbclid?

Fbclid, nebo také Facebook Click Identifier, je jedinečný identifikátor generovaný Facebookem v URL řetězci. Při správném použití slouží k odlišení jednotlivých požadavků uživatelů, kteří klikli na reklamu nebo odkaz na účtu FaceBook.

Například, pokud kliknete na odkaz na Facebooku, který vás vede na určitou stránku, je na konci URL řetězce fbclid. Tím jsou poskytnuté údaje o zdroji kliknutí odeslané Facebookem. Takto se webový vývojáři dobře orientují v pořadí, kdy uživatel klikne na odkaz na Facebooku a následně se dostane na jejich webovou stránku.

K řízení reklam, monitorování a analýze příspěvků a porozumění tomu, kudy lidé využívají, aby našli vaši webovou stránku, je nezbytné fbclid.

Výhody fbclid

  • Poskytuje správci webových stránek informace o tom, kudy navigují uživatelé.
  • Umožňuje zjistit, z které služby nebo kanálu webová stránka obdržela návštěvníky.
  • Umožňuje analyzovat účinnost reklamních kampaní.
  • Odlišuje jednotlivé požadavky uživatelů.

Zdroje fbclid

Google Analytics je skvělá platforma pro analýzu webové stránky, kde můžete měřit účinnost kampaní, včetně kampaní na Facebooku. Pomocí funkcí Facebook Analytics můžete zobrazit zdroj, který odkazoval na webovou stránku a ukázat konkrétní fbclid identifikátor.

URL inspector je nástroj v rámci Facebooku, použití k analýze odkazů. URL Inspector poskytuje informace o účinnosti reklamní kampaně, včetně informací o fbclid.

Nejen tyto dva zdroje vám řeknou, jak se pohybovat po stránkách nebo jak reagovat na Facebook reklamy.

Závěr

Fbclid je skvělým nástrojem pro monitorování a analyzování účinnosti reklamy, kde se můžete soustředit na účinné propagaci a vidět, které kanály mají pro váš web a obchod největší úspěch. Zde je odkaz na Wikipedii kde si můžete nalézt další informace o tomto nástroji.