Dwell time


Co je Dwell Time?

Dwell Time je termín, který se často používá v webové analýze. Definuje čas, který návštěvníci stráví na konkrétní stránce nebo na webu jako celku. Čím delší je Dwell Time, tím vyšší je pravděpodobnost, že návštěvník dokončí požadované akce – promluví si s chatovacím operátorem, dokončí objednávku nebo na sebe upozorní upravovanou stránkou.

Jak se měří Dwell Time?

Dwell Time se měří buď za pomoci analytického nástroje jako je Google Analytics nebo prostřednictvím nástroje pro sledování uživatelského chování. Úžasnou věcí na měření Dwell Time je to, že k tomu nemusíte mít spuštěné žádné speciální nástroje. Existují i jiné způsoby měření Dwell Time jako je použití nástrojů pro sledování zdrojů návštěvnosti, logování aktivit návštěvníků nebo automatizované hodnocení.

Proč je Dwell Time důležitý?

Dwell Time je obzvláště důležitý pro analýzu webového obsahu a jeho účinnosti. Pokud se Dwell Time na konkrétní stránce zvedne, znamená to, že návštěvníci jsou zainteresovaní a cítí se konkrétní stránkou pohodlně. Naopak pokud klesne, znamená to, že návštěvníci mají problém najít to, co hledají, nebo je web příliš komplikovaný. Častou příčinou poklesu Dwell Time může být:

  • Chybějící informace – pokud stránka neobsahuje dostatek informací o produktu nebo službě, je tu větší pravděpodobnost, že návštěvník stránku opustí.
  • Labyrint navigace – pokud je navigace webu komplikovaná, návštěvníci mohou dlouho hledat, co hledají.
  • Špatný design – nepřehlednost, špatná barevná kombinace nebo nesoulad mezi obsahem a designem mohou v návštěvníkovi vyvolávat pocit, že stránka není spolehlivá.

Dwell Time je významným ukazatelem pro webovou analýzu, protože umožňuje posoudit účinnost stránek. Je to efektivní způsob, jak pochopit, co se líbí návštěvníkům a co jim na webu chybí.

Wikipedia: Webová analytika