Double opt-in


Co je dvojitá potvrzení?

Dvojitá volba je postup, kterým se vyžaduje, aby uživatelé dvakrát potvrdili registraci na webové stránce nebo e-mailovou adresu. Tento postup se obvykle používá pro vytvoření kont na webových stránkách nebo odběr novinek a dalších e-mailů. Makléři a správci portfolia také mohou vyžadovat dvojitou volbu u potenciálního klienta.

Tadalite-Opt-In a opt-out potvrzení

Při registraci je třeba rozlišit mezi „dvojitým volbou“ a jednou volbou. Při jedné volbě uživatel vyplní registrační formulář a stává se zákazníkem. U dvojité možnosti vyplní první aktivaci a sleduje odkaz e-mailem v potvrzovací zprávě před dokončením registrace. To umožňuje potvrdit, že opravdu chtěl založit účet.

Užitečnost dvojité volby

Dvojitá volba je užitečná pro několik důvodů:

  • Ochrana proti podvodům: Použití dvou volbových postupů snižuje kostlivce, kteří se snaží vytvořit účty za účelem podvodů a phishingu.
  • Zabraňte nevyžádaným zprávám: Dvě potvrzení zabraňují nevyžádanému rozesílání zpráv do e-mailových schránek nebo jeho spamování.
  • Pomoc při správě dat: Podniky mohou lépe spravovat subjekty, kteří mají přístup k jejich systému, se dvěma potvrzeními.

Příklady dvojitých potvrzení

Níže jsou uvedeny některé příklady dvojí potvrzení:

  • Kontrola doménových jmen pomocí kódu potvrzení, který se zobrazí po vytvoření nového účtu.
  • Kontrola e-mailu s přiloženým odkazem a kliknutím na stránku potvrzovací potvrzení.
  • Zaslání mobilního kódu, jehož účel je ověřit rozhodnutí o odběru.

Double opt-in je užitečná technika, která může minimalizovat riziko podvodů a spamu. Poskytuje více ochrany, než jedna možnost a ve většině případů má nízkou cenu.

Další informace o dvojitých potvrzovacích procesech zde