Carousel


Kolotoče – symboly slavnosti a zábavy

Kolotoče jsou už od samotného počátku symbol slavností a zábavy. Úplně první zábavní zařízení odvolávající se na kolotoče měly být vyrobeny již v šestnáctém století v Itálii. Dříve byly kolotoče spojované s divadelními stánky a pochodujícími komedianty, odtud přicházely další a další vylepšení až k moderním velkým kolotočům ve výšce půd metrů.

Různé druhy kolotočů

Existuje několik druhů kolotočů a všechny se liší podle druhu atrakce, kterou nabízejí. Nejčastější druhy jsou:

  • Kotoučový kolotoč: Tento druh atrakce jsou mnohonásobním otáčením nad něčím, co se nazývá kotouč. To se pohybuje po drážce. Obecně to bývá provazový kruh.
  • Křesadlový kolotoč: Křesadlový kolotoč je konstrukcí, která patří mezi ty nejstarší. Její základy zkládá kobyla, která se pohybuje po křesadle a má setsakra rychlou rychlost.
  • Nafukovací kolotoč: Nafukovací kolotoč je jedním z nejmodernějších druhů kolotočů. Tento druh atrakce je obvykle vyroben z nafouknutelného materiálu, jako jsou plastické nafukovací stany. Je to obzvlášť populární pro rodiny s malými dětmi, protože je bezpečnější a pro ně méně ohrožující.

Kolotoče jsou vážnou součástí každé velké akce. Ať už je to slavnostní příležitost, hudební festival nebo letní tábor, bez kolotočů by to nebylo správné.

Kolotoče módní mini počátku 20. století

Kolotoče byly módní již v mini počátku 20. století. Několik brilantních inženýrů se rozhodlo přidat ventilátory, voda a chemické výfukové plyny k zábavním zařízením, což pomohlo zvýšit popularitu zábavy v kolotočích. Někteří lidé navíc připojili novou elektrickou síť, kterou umožnilo pohybovat kolotoč velmi rychle.

Vítáme kolotoče pro další generaci!

Kolotoče nám poskytují radost, smích a pamětihodné okamžiky po mnoho generací. Díky moderním technologiím se kolotoče i nadále vyvíjejí a nadále nás usměje. Více informací najdete na WikiPedia.