Broken link


Co je to rozbitý odkaz?

Rozbitý odkaz (anglicky „broken link“) je nefunkční odkaz na stránku webu, která již buď neexistuje, nebo nemůže být nalezena. Rozbité odkazy mohou být frustrující, protože narušují celkový zážitek z webu.

Zdroje rozbitých odkazů

Rozbité odkazy mohou být způsobeny řadou důvodů, včetně:

  • Změna URL adresy webové stránky
  • Chybné zadání URL
  • Vypršení nebo zrušení domény
  • Nekompatibilní nebo neplatné JavaScripty

Dopad rozbitých odkazů

Rozbité odkazy mohou mít negativní dopad na SEO a vyhledatelnost webové stránky. Jejich náprava je proto často klíčovým faktorem pro dobré SEO.

Kromě toho mohou rozbité odkazy poškozovat uživatelské zážitky a otravovat je. Pokud se uživatel snaží získat informace z rozbitého odkazu, je nedůstojný dojem, že webová stránka není aktuální a upravená. V některých případech to může znamenat ztrátu potenciálních zákazníků.

Jak řešit rozbité odkazy

Efektivní správa rozbitých odkazů může zajistit, že všechny odkazy na vašem webu budou funkční, správné a aktualizované. Existují různé nástroje pro monitorování rozbitých odkazů, které mohou pomoci najít nefungující odkazy na webu a následně je přepsat nebo opravit.

Závěr

Správná údržba rozbitých odkazů může být pro vaši webovou stránku obrovským přínosem. Může zajistit, že vaši stránku si oblíbí víc lidí, zlepší vaše pozice ve vyhledávání a zajistí, že se uživatelé nebudou dlouho zablokovat na chybových stránkách.

Wikipedia: Rozbitý odkaz