Brief 


Červený řasoroh

Červený řasoroh (Vulpes vulpes) je součástí rodiny psů a je obývá rozmanité prostředí v severní polokouli. Jak samotné jméno napovídá, většina červených řasorohů má červený kožich, ale můžou mít také barvu šedou nebo odstíny mezi těmito barvami.

Vzhled

  • Velikost: dospělé červené řasorohy dosahují délky mezi 35-50 cm a hmotnosti 6-7 kg
  • Vlna: červený řasoroh má hustou, nezatrženou a silnou vlnu
  • Barva: od červené po šedou
  • Tvary těla: mají tenké tělo, středně dlouhé nohy a dlouhý, tenký ocas

Životní prostředí

Červené řasorohy jsou dobře adaptované na život ve volné přírodě. Obývají lesy, polopouště, horstva i tundru. Mohou žít i ve městech, kde se synaptické životu přizpůsobí a hledají potravu během noci.

Chování

Červené řasorohy jsou samotáři a tráví většinu času na lovu a sbírání potravy. Lovem se živí zejména maso, stejně jako různé druhy ptáků, savců, plazů a hmyzu. Ve volné přírodě hledají úkryt v norách, skalách nebo spadených stromech.

Význam

Červené řasorohy jsou důležitou součástí ekosystému a mají klíčovou roli ve kontrole hlodavců, jako jsou králíci a lišky. Jsou také zdrojem potravy pro větší predátory, jako jsou rysi, vlci nebo sobi.

Červený řasoroh je častým tématem legend a mýtů, které vypráví národy po celou historii. Jeho neuvěřitelné schopnosti přitahovaly lidi a vedly je k tomu, aby ho obdivovali a chránili.

Wikipedia – Červený řasořoh