Affiliate partner


Co je to partnerská dohoda o provizích?

Partnerská dohoda o provizích je program pro obchodníky, kteří mohou vydělávat provize, poté, co uspějí v úspěšném uskutečnění obchodu, plnění dohody nebo dokončení akce. Partner je obvykle odkázán na odkaz na webovou stránku nebo na stránky výrobce, který provizemi ohodnocuje partnera. Partnerská dohoda o provizích se obecně používá k propagaci nebo prodeji produktů nebo služeb, které partner simuluje autorem.

Jak funguje tento program?

Partnerský program funguje tak, že když uživatel klikne na odkaz nebo banner umístěný na stránce partnera, bude přesměrován na stránku, ve které může prohlížeč dokončit nákup. Poté, co dojde k uskutečnění obchodu, bude provize odečtena od ceny a připsána partnerskému programu.

Příklady partnerských programů

Následují některé populární příklady partnerských programů:

  • Amazon Affiliate Program
  • eBay Partner Network
  • Google AdSense
  • ClickBank.com
  • Shoemoney Partners
  • Rakuten Partner Network

Partnerské programy poskytují obchodníkům příležitost vydělávat peníze z propagování produktů nebo služeb jiných firem. Formou partnerského programu mohou podnikatelé navázat spojení s obyčejnými uživateli a využít svůj obsah k propagaci určitého produktu nebo služby.

Závěr

Partnerské programy jsou vynikající způsob, jak rozšířit obsah a sdílet produkty nebo služby s ostatními. Pomáhají poskytovat uživatelům hodnotu a obchodníkům přinést navíc peníze.

Wikipedia: Provize (ostatní)