Close

Mautic: Jak dělat emailový marketing levně a kvalitně

Před rokem jsem Mautic.org neznal. Dnes ho již používám a přešel jsem na něj tento měsíc z Activecampaign.com. Důvod? Ušetřím peníze, mám větší kontrolu nad automatizací, je zde dostačující lead scoring a systém běží na mém vlastním serveru… Tento článek vysvětlí, pro koho je emailový systém Mautic určený a pro koho se nevyplatí.

Poznámka: O možnosti ušetřit při základním rozesílání emailových kampaní, jsem již psal v článku: Jak ušetřit na emailovém marketingu (plugin MailPoet pro WordPress napojený na externí SMTP server). V dnešním článku ale využíváte kompletní systém pro automatizaci, nemusíte mít WordPress a finančně je to bezkonkurenční!

Mautic vs. Activecampaign

Activecampaign nezavrhuji! Je super pro lidi, kteří nejsou příliš technicky zdatní a potřebují levnou automatizaci: Double Opt-In pro registraci nebo odeslat E-Book zdarma. Mautic jde dál: Můžete automatizovat přihlášené lidi, kteří ve svém účtu neodsouhlasili znovu email, můžete si více pohrát s nastavením automatizace emailů, využít lépe API v napojení na vlastní systémy apod.

UPDATE 1.2.2016: Mautic má ale i porodní bolesti: Nemožnost jednoduchého rozeslání na základě podmínek filtrace (např. tagů u kontaktu). Jde to obejít, ale je to zbytečně složité 🙁 Další věc jsou statistiky..resp. některé věci chybí. Je ale na dobré cestě být plnohodnotným programem pro emailový marketing.

Mautic má vyřešené věci, které mi u Activecampaign trochu svazovali ruce. Zde je tabulka důvodů, proč jsem se pro něj rozhodl:

Mautic Activecampaign
Mailchimp
Smartemailing
….
Cena

Platíte pouze za pronájem serveru. Já mám Mautic na Amazonu EC2 za 5 dolarů/měsíc (databáze cca 6.000 kontaktů) + cena SMTP serveru.

Pokud máte databázi lidí do 2.500ks, můžete využít Mautic.com včetně automatizace.

Platíte dle velikosti databáze. Se svými 6.000 kontakty bych platil 70 dolarů za měsíc.

Předpokládám, že potřebujete automatizaci, takže Mailchimp zdarma do 2.000ks emailů, nepřipadá v úvahu.

Open source ANO NE
Složitější automatizace ANO ANO
A/B test emailu při registraci (double opt-in) ANO NE
Možnost využití stejného emailu ve více automatizacích ANO NE (musí se udělat kopie)
Práce s odhlášenými uživateli ANO NE
Napojení na WordPress ANO ANO
Kontrola nad úložištěm ANO (vlastní server, kde chcete) NE (cloud u activecampaign)
SMTP server ve službě NE (doporučuji používat stable.cz – více v tomto článku i se slevovým kódem) ANO
Přehlednost automatizace ANO (logika je mapová) ANO (logika je časová, takže trošku hůř přehledná)
Využití domény 3. řádu pro rozeslání ANO (využívám mailing.danielnytra.cz) NE (musíte si připlatit)
Vhodné pro začátečníky NE ANO
Zákaznická podpora NE (v ČR existují lidé, kteří pomůžou) ANO (angličtina)
Čeština ANO ANO
Lead scoring (více o něm ve článku ZDE) ANO NE (musíte si připlatit)
Programování rozšíření ANO ANO (složitější schvalování)
Můžou používat i nestandardní klienti? Např. FOREX ANO NE
Rozesílání na základě filtrace seznamů ANO (složitější) ANO
Obsah emailu na základě pravidel NE ANO

…pro mě je největší problém administrace serveru.

Automatizace Mautic

Dle mého názoru je vše přehlednější v návrhu, než u activecampaign. Jen je potřeba se to naučit. Zde uvádím například celou automatizaci při přihlášení ke mně do zpravodaje:

Mautic: Ukázka automatizace

Poznámka: Jak vidíte, musíte automatizací řešit i double opt-in registraci emailů… a to mi vyhovuje 🙂 V activecampaign to již bylo předpřipravené.

Emaily

Můžete využít předpřipravených šablon, vytvořit si vlastní šablonu nebo čistý email. Půjde samozřejmě využít ve spolupráci s chytrystart.cz oslovení (vokativ): “Dobrý den Petře” (na propojení se pracuje).

Mautic: Statistiky emailů

Propojení

Díky API můžete systém propojit na jakýkoliv jiný. Stačí jeden schopný programátor a příručka od Mauticu: ZDE.

Některé rozšíření jsou přímo napojené na sociální sítě nebo další služby. Kompletní přehled rozšíření najdete ZDE. Zároveň se může programovat plugin (doplňky) pro systém… a už některé mám vymyšlené 🙂

Lead Scoring

V systému Mautic je (na rozdíl od běžného účtu u Activecampaign) jednuduchý lead scoring… tzn. ohodnocení jednotlivých uživatelů body. Pokud lidé navštěvují stránky, otevírají a klikají na emaily nebo vyplňují dotazníky, systém jim přiřazuje plusové nebo mínusové body. Např.:

 • Otevře email: +1 bod
 • Podívá se na příspěvek o emailovém marketingu: +1 bod
 • Podívá se na stránku “O mně”: +2 body
 • Vyplní v dotazník: +5 bodů
 • Odhlásí se z emailu: -20 bodů

…a pak nastavíte automatickou kampaň, která se spustí, pokud dosáhne 20 bodů. Půjde např. o prodejní emaily posílané v různých časech za sebou.

Zde jsou i přehledné statistiky:

Mautic: Lead Scoring

Mautic.com do 2.500 kontaktů ZDARMA

Do 2.500 kontaktů v databázi je možné využít zdarma systém na adrese Mautic.com. Doporučuji vyzkoušet… budete nadšeni, jako já 🙂 Pokud máte více emailů, doporučuji instalaci na vlastním serveru.

Jak systém nainstalovat na vlastní server

Požadavky na instalaci vlastního Mauticu jsou minimální: Minimálně 256MB RAM, PHP, MySQL, Apache (více ZDE). Stáhnout si Mautic můžete zdarma ZDE nebo pro vývojáře z GitHub ZDE.

Já jsem systém instalovat na cloud Amazonu EC2 pomocí předpřipraveného balíčku. Pokud jste na Amazonu poprvé, můžete si objednat server zdarma na prvních 12 měsíců! Stačí T2 micro, pokud budete používat jiné SMTP servery. Zde je předpřipravená verze pro instalaci od Bitnami: https://aws.amazon.com/marketplace/pp/B015YU4RJA/

Jak nainstalovat přes cPanel

Našel jsem v angličtině slidy, jak Mautic nainstalovat přes rozhraní cPanel, které je dost časté u zahraničních hostingů:

Poznámky

 1. Amazon servery EC2: Server v Irsku je levnější, než v Německu a na rychlosti to nepoznáte
 2. Mě stačil T2.nano za 5 dolarů/měsíc
 3. Zkontrolujte si přidané úlohy v cronu po instalaci, jestli se spouštějí co 1 minutu. Budete potřebovat spouštět 4 různé úlohy.
 4. Opravte si v nastavení Mauticu přístupy k obrázkům na “media/images” a URL stránek
 5. Nastavte si pro server Mautic doménu třetího řádu. Já jsem si nastavil “mailing.danielnytra.cz”
 6. Pro rozesílání (SMTP server) nepoužívejte stejný server. Využijte např.:
 7. Nastavte si DKIM a SPF kvůli SPAMu a zkontrolujte si to např. službou https://www.mail-tester.com
 8. Pro vložení trackování lidí na stránkách využijte Google Tag Manager (než plugin do WordPressu)
 9. Jde normálně napojit na jakýkoliv plugin pro získávání kontaktů nebo pro vytváření squeeze page. Stačí vložit HTML kód formuláře. Já používám Thrive Leads a Thrive Landing Page: Více ZDE (snažím se to teď překládat do češtiny)

Bomba na závěr

Pro své klienty a i pro vás jako návštěvníky stránek připravuji spolupráci s fachmany, kteří by v ČR měli pro vás za rozumnou cenu systém zprovoznit a udržovat… Vyřeší se tak jeden velký problém: Administrace serveru (zabezpečení, aktualizace apod.). Výsledkem by měl být váš vlastní emailový (ná)stroj, kde neplatíte za velikost databáze kontaktů, ale za hosting. Tzn. nebudou to tisíce korun za měsíc (mailchimp, activecampaign, smartemailing…apod.), ale spíše stovky!

Poděkování

Chtěl bych poděkovat Honzovi Linhartovi (@jan_linhart), který mě na systém upozornil, přispívá do projektu a i překládá do češtiny. Dobrá práce!!!!! ..a v listopadu v komentářích mě upozornila i Lucie Haberlová (podnikamevimportu.cz), díky!

Závěr

Vypadá to, že u Mauticu (nejen kvůli penězům) vydržím. Je to velice hezký a sympatický projekt. Pokud si nejste jisti instalací, poproste někoho, kdo to zvládne nebo počkejte, jak dopadnou má jednání s firmami. Napište do komentářů, jestli máte také zájem 🙂

72 Comments on “Mautic: Jak dělat emailový marketing levně a kvalitně

Filip
16.1.2016 at 8:58

Ahoj Dane,

skvělý článek, akorát mi nejdou rozkliknout obrázky 🙁

Odpovědět
Daniel Nytra
16.1.2016 at 9:58

Ahoj Filipe, díky za upozornění… opravil jsem to.

Petr
16.1.2016 at 10:38

Dobrý den. Vypadá to dobře. Pokud bude česká podpora, tak to podle mého názoru má velkou perspektivu i pro lidi, kteří jako já anglicky neumí a přesto o emailový systém mají zájem. Budu vás sledovat a uvidím, co se z toho vyvine.

Odpovědět
Daniel Nytra
16.1.2016 at 11:25

Přesně tak! Příští týden mám první kolo pohovorů s firmami 🙂

Eva
16.1.2016 at 10:41

Pěkný den Dane, určitě mám zájem o instalaci všeho co k emailmarketingu čl.potřebuje a to za rozumnou cenu. Jak jsem již psala, měsíční platby se nehorázně zvyšují za mé v současné době používané aplikace. Určitě budu velmi ráda za možnost Vaše doporučované systémy s někým podrobně zkonzultovat a naučit se používat. Vy sám takové poradenství poskytujete?

Odpovědět
Daniel Nytra
16.1.2016 at 11:30

Dobrý den Evo, ano poskytuji poradenství a velice rád… jen nejsem správce serveru a popravdě už nikdy nechci být nonstop na telefonu (kdysi jsem dělal správu sítí). Proto teď sháním firmu, která by to zaštítila. Myslím si, že by to bylo hooooooodně zajímavé 🙂

Já jsem si pouze nainstaloval vlastní server u Amazonu (EC2) a samozřejmě bych to zvládl i pro každého jiného, ale už bych nedělal administraci těchto serverů.

Petr Ozogán
16.1.2016 at 11:17

Danieli,
zkoušel jsem chvíli Mautic někdy v listopadu, nějak jsem to ale nedokázal vše pochopit, co a jak tam spolu souvisí, jak to vše zprovoznit a nastavit. Nechystyáš nějaký webinář, jako jsi měl na Activecampaign?

Mautic je už v češtině? Kde se dá sehnat? V instalaci ji nevidím. Vím ale, na vývoji se podílí i nějaký český vývojář. Jsem docela zvědavý, co vše chystáš.

Zajímalo by mě ještě, bylo by možné použít Mautic na nějakém běžném webhostingu, například u Wedosu? Samozřejmě s napojením na externí SMTP server?

Odpovědět
Daniel Nytra
16.1.2016 at 11:36

Ahoj Petře,
na webhostingu wedosu jsem to nezkoušel, ale trochu bych se bál (mám blbé zkušenosti s rychlostí databáze). Co se týká jejich VPS, tak tam by to mělo jít normálně, ale zase tady je otázka správcovství serveru (zabezpečení, aktualizace apod.). Já to nedávám 🙂

Mautic je v češtině a sám jsem pár frázemi pomohl 🙂 Nevím, jestli nemyslíš Honzu Linharta: http://johnlinhart.com/ s kterým už něco řešíme.

Webinář píšeš… hmmm… to bych mohl… Ono na tom zas tak nic není, snad ta instalace na Amazonu by někoho mohla zajímat 🙂 Ok, udělám něco a pošlu.

Pavel
30.1.2016 at 17:52

mautic mám na hostingu od Wedosu zprovozněný, dokonce i bez hostingu Extra (tzn. s limitem paměti 128MB místo 256MB) a jede v pohodě, akorát se mi zatím nepovedlo zprovoznit CRON. Řeším to aktuálně s podporou. Jako jedinou nevýhodu bych u Wedosu viděl minimální interval CRONů 5 minut, ale to je problém akorát při testování.

Daniel Nytra
2.2.2016 at 16:33

hmmm… to je pravda. 5 minut je nesmysl, protože se posílají potvrzovací emaily (double opt-in) a to nikdo čekat nebude 🙁

Michal Landsman
17.1.2016 at 17:06

Budete potřebovat zprovoznit crony, které se jinak přidávají prostřednictvím SSH.
Zde je řešení: https://gist.github.com/escopecz/9a1a0b10861941a457f4

Právě to testuji 🙂

Daniel Nytra
17.1.2016 at 17:15

Honza Linhart mi psal, že to bude ještě vylepšovat 🙂

Holas
16.1.2016 at 11:25

Díky za článek já bych měl o tento systém také zájem ozvěte se až to budete až to bude aktuální díky.

Holas

Odpovědět
Daniel Nytra
16.1.2016 at 11:44

Samozřejmě se ozvu!

Dave
16.1.2016 at 11:30

Zajímavý tip, díky Dane.
Zrovna teď řeším kam se uchýlím a narazil jsem na http://www.salesmanago.pl – kde by mohla být správa až do 10K kontaktů zdarma, ale ještě jsem to nezkoušel…
Nezná to tu někdo prozkoušené?

Dave

Odpovědět
Daniel Nytra
16.1.2016 at 11:43

Není zač 🙂 Tu aplikaci neznám, mrknu na to, ale pro mě osobně by to byl zase trochu krok nazpět. V té ceně zdarma není lead scoring, který je super pro vytipování vhodného člověka na prodej (např. zvednout telefon nebo poslat speciální email automaticky). Ještě jsem si všiml, že tam není identifikace a trackování uživatelů na stránkách… to je dost důležité!

Lukáš
16.1.2016 at 12:00

Moc díky za pěkný článek, Dane.
Trošku jste mě s ním předběhl 🙂 Mautic mi už momentálně běží na 8 projektech a jsem z něj naprosto nadšený. Jako open-source má funkce, které nemají ani některé draze placené aplikace. Pro všechny, které tato aplikace zajímá jsem před týdnem spustil web http://www.emautic.cz , kde jsou informace o tom co u mí v češtině. Tak tam koukněte 🙂 Těším se na Váš názor.

Odpovědět
Daniel Nytra
16.1.2016 at 12:13

Dobrá práce Lukáši! Jak to máš se zkušeností s webhostingem? Kvůli výkonu bych se trochu bál to dávat na “obyčejný” webhosting… nebo se mýlím? U mě na serveru T2.nano (5 dolarů/měsíc u Amazonu) to sviští hodně dobře.

Petr Ozogán
16.1.2016 at 14:58

Dík za info, už jsem se registroval. Překvapil mě ten MioWeb, potěšila mě základní dokumentace k Mautic. Těším se na další videa. Například nastavení Cronu, v tom docela tápu, jak to tam nastavit.

Michal Landsman
17.1.2016 at 17:11

WOW, super práce!

Lukáš
16.1.2016 at 13:14

Dane, asi vám nefunguje přidávání komentářů. Háže to tuto chybu: Error. Parsing JSON Request failed. error! not authorized b5482cae5a

Odpovědět
Daniel Nytra
16.1.2016 at 15:59

Díky za info. Tak je to chyba, která se dělá jen někdy a díky pluginu CommentLuv 🙁 Dal jsem ho pryč.

Michal
16.1.2016 at 14:15

Jsem to zkoušel, ale měl, jsem nakonec problém v tom, že lidem vůbec nechodili maily.
Problém byl buď v SMTP serveru (měl jsem zaplacený a házelo mi to jako OK při nastavení) nebo v cronu, což byl docela problém nastavit.
Jinak mi ten systém přijde zajímavý a počkám si ještě chvilku než to znovu vyzkouším.

Odpovědět
Daniel Nytra
16.1.2016 at 16:04

Díky Michale za komentář! SMTP server je záležitost sama pro sebe… já jsem nakonec rezignoval na vlastní a jsem maximálně spokojený s SMTP serverem od Stable.cz (více v článku). Nastavit DKIM a SPF je základ kvůli anti-spamové ochraně… to je potřeba s pomocí techniků nastavit právě na SMTP server (správa IP adres v DNS u domény).

Marek
16.1.2016 at 21:28

Díky moc za kvalitní článek! Vypadá to kráásně.

P.S
smartímailink, to ještě dneska někdo používá? 😀

Odpovědět
Daniel Nytra
16.1.2016 at 22:09

Jo jo Marku, je to tak… ono se na něčem začínat musí 🙂 Já začínal na 386-ce a jak jsem ji miloval 🙂

Jinak Mautic vypadá fakt úžasně…

Petr Mišák
17.1.2016 at 19:08

Děkuji za článek, nástroj jsem neznal. Vypadá natolik dobře, že se mi tomu ani nechce věřit.

Nástroj je celkem nový, neprovází ho nějaké porodní bolesti na které bychom se měli připravit?

Neměl byste nějaký nápad jak ten vocativ vyřešit přímo v Mauticu?

Jediné co mi v automatizaci chybí (možná je a přehlédl jsem), je větší automatizace s WordPressem – např. vyjde článek, Mautic odešle email … (obdoba MailPoetu, nebo MyMailu, který používáme my)

Odpovědět
Daniel Nytra
17.1.2016 at 20:42

Dobrý den Petře,
je sice nový, ale pořád je to 1 rok. Já zatím nevidím nějaké problémy 🙂

Ohledně vokativu: Na tom už pracuje můj programátor = přímé napojení na Chytrystart.cz.

Co se týká článku, tak já toto zrovna nedoporučuji do automatizace zapojovat. Stále se už skoro 2 roky učím správně psát tento email a ještě jsem neskončil 🙂 Myslím si, že ale napojení by šlo velice jednoduše neprogramovat… stejně jde pouze o kontrolu RSS.

Petr Mišák
19.1.2016 at 14:05

Za zkušenosti z provozu děkuji, hned mě to láká o něco více a jsme mile překvapen.

Poznačíte si mě až bude propojení připraveno. Vokativ je u mě základ 🙂

Nedoporučujete push notifikace, nebo spíše automatizaci pomocí mautic po vydání článku? Dokážete se podělit i proč?

Daniel Nytra
19.1.2016 at 15:09

Dobrý den,
protože při každém emailu zkouším něco nového a porovnávám se starým, dělám A/B testy, chci vyzkoušet nový poznatek od jiných kolegů a učím se nad stávajícím publikem v emailové databázi. Je to pro mě kanál, který velice výrazně prodává a musí být dokonalý 🙂

Tomáš Procházka
18.1.2016 at 1:33

Tak tento článek je pecka! Díky moc za osvětu!

Odpovědět
Daniel Nytra
18.1.2016 at 15:57

Super! Není zač 🙂

Pavel Klein
18.1.2016 at 10:48

Zdravím vás, Dane
Díky za supr článek, přišel mi zrovna vhod, protože jsem se už začal psychicky připravovat na to, že budu muset platit nehorázné poplatky u ActiveCampaign za lead scoring pro mé další projekty. Vytrhl jste mi trn z paty 🙂

Zkoušel jsem teď cloudové řešení a zajímal by mne rozdíl mezi SMTP serverem u Stable.cz a PRO tarifem Mauticu. 120$ ročně je celkem pakatel, ale pokud by tam bylo nějaké omezení nebo třeba horší doručitelnost, tak bych šel do “vlastního” SMTP serveru.

Díky. 🙂

Odpovědět
Daniel Nytra
18.1.2016 at 15:59

Dobrý den Pavle,
popravdě nevím… já jsem si to udělal sám pro sebe, protože mě to i baví 🙂 a Stable.cz má fakt levné ceny. Jak jsem psal nahoře, tento týden řeším i s nimi možnou technickou podporu…

Marek L.
18.1.2016 at 15:46

Super článek Dane, který mě opravdu nalomil přejít z Activecampaig na Mautic, ALE.
Všechno vypadá skvělé a není důvod tomu nevěřit, jen tvorba a možnosti samotného e-mailu mi příjde strašně osekaná. Builder e-mail v Mauticu mi s přihlédnutím jaké a hlavně jak jednoduše jdou tvořit e-maily v Activecampaign, připadá jako neuvěřitelně osekaná “věc”. Nejsem programátor takže pokud chci vložit např. zelené tlačítko s textem”více info” a půjde to udělat pouze v HTML tak to asi pro většinu neznalých HTML bude problém. O např. “bloku podmíněného obsahu” jako je Activecampaign si zatím asi mohu nechat jen zdát. Možná se pletu a jdou v Mauticu udělat “hezké” e-maily, ale zatím jsem nikde neobjevil jak na to. Mautic se mi hodně líbí, ale ty e-maily mi dělají vrásky na čele.

Odpovědět
Daniel Nytra
18.1.2016 at 16:03

Ano, to máte pravdu a ACtivecampaign rozhodně nezahazuji! Jen bych rozlišoval mezi uživateli a já osobně si raději předpřipravím tlačítko a počkám si na aktualizaci… prostě jde o priority každého z nás 🙂

Marek L.
18.1.2016 at 18:16

Máte nějaké info, že s přibývajícími aktualizacemi se bude e-mail builder zlepšovat? Nevíte zda jde do Mauticu nějakým způsobem naimportovat e-mailů vytvořený např. v Mail Designer Pro (v html)? A s uživateli souhlasím – bohužel člověk neznalý html v Mauticu “hezký” e-mail neudělá.

Daniel Nytra
18.1.2016 at 19:13

Bohužel nevím 🙁 Ale zkuste se zeptat Twitter:@jan_linhart

Co se týká toho “hezkého/nehezkého” emailu… v hodně případech je “obyčejný” email osobnější a lepší než nádherná profesní (komerční) šablona 🙂
Teď nedávno jsem to A/B testoval v rámci budování jména osoby a jednoznačně vyhrál obyčejný textový email s oslovením 🙂

Radimir Kana
18.1.2016 at 19:06

Zdravim Vas Danieli
Vyborny clanek. O emailovy marketing se jiz delsi dobu zajimam a chtel bych rozjet take nejaky svuj vlastni projekt. Prosel jsem si Smartemailing, Activecampaign a dalsi. O tomto opensource slysim poprve, ale urcite jej chci vyzkouset.
Napada me jedna technicka otazka. Pro vlastni i firemni potreby pouzivame NAS Synology – velmi dumyslna masinka, ktera ma nepreberne mnozstvi pluginu a umi toho opravdu hodne -napr. hostovani vlastnich WWW vcetne Wordpresu, vlastni SMTP server atd. Tudiz me napada otazka, nesel by Mautic take nejak nainstalovat na Synology ? Jak jsem koukal na zdrojaky, melo by se take jednat o linux. Bylo by super mit vse pod jednou strechou.
Dekuji
Radek

Odpovědět
Daniel Nytra
18.1.2016 at 19:17

Já myslím, že určitě… chce to prostě “jen” PHP a MySQL databázi např. na Apache…více ZDE: https://www.mautic.org/download/requirements

…ale s tím SMTP serverem bych byl hodně opatrný. Když jsem kdysi řešil rozesílání emailů ve větší firmě vlastními silami, bylo to hodně problémové. Raději doporučuji využít SMTP server nějaké firmy a navíc nastavit DKIM a SPF.

Tomáš
30.9.2016 at 9:00

Dobrý den,

podařilo se Vám daný nástroj nainstalovat na Synology?

Děkuji

Daniel Nytra
30.9.2016 at 12:44

Ne. Instaloval jsem jej pouze na AWS a pak stejně přešel na placenou verzi Mautic.com (12 dolarů/měsíc). Je tam neomezeně kontaktů a neřeším aktualizace a cenu pronájmu prostoru… doporučuji.

Radomir Kana
18.1.2016 at 19:35

Danieli
Ano, urcite mate pravdu s tim SMTP. Ostatni nalezitosti PHP, MySQL, Apache by mely na Synology odpovidat pozadavkum Mauticu viz: https://www.synology.com/en-uk/knowledgebase/faq/310 . Takze vyzkousim s kamosem linuxakem a budu Vas informovat.
Dekuji

Odpovědět
Daniel Nytra
18.1.2016 at 19:38

Super! Díky moc a pište to prosím tady, ať o tom ví všichni…

Marek
5.2.2016 at 18:45

Zdravím Dane,
chtěl bych se zeptat zda jde nějakým způsobem (já na něj zatím nepřišel) personalisovat předmět v e-mailu jako v Activecampaign? Např. předmět: Máme pro Vás dárek Dane.
A pak se chci zepta zda jde v Mautic odeslat e-mail konkrétnímu kontaktu jen v konkretní datum – když má svátek. Mám z chytrystart.cz u všech kontaktů datum svátku tak je škoda toho nevyužít (v Activecampaign to jde, ale tady netuším). Moc díky za radu a taky za skvělé články.

Odpovědět
Daniel Nytra
7.2.2016 at 14:25

Dobrý den Marku,
musíte nastavit nové pole a ty pak vložit pomocí {jmeno-pole} do textu emailu. Co se týče přímého napojení na chytrystart.cz, tak na tom začne dělat za nějakou chvíli programátor.

Daniel

cirda
23.2.2016 at 12:58

Dobrý den,
kde lze stáhnout lokalizaci do češtiny vím, že je přeložená, ale nikde to nejde stáhnout

Super článek.

Děkuji

Odpovědět
Daniel Nytra
29.3.2016 at 23:14

Já jsem to instaloval v rámci AWS Amazonu a tam byla v pořádku… takže bohužel nevím…

Zuzka
11.3.2016 at 7:26

Dobrý den,
mám takový dotaz – neměl jste v Mautic někdy problémy s kampaněmi?
Zkouším Mautic několik týdnů, samostatné formuláře běžely bez problémů.
Teď vše ale zkouším propojit do kampaně a zažívám hroznou frustraci. Kampaň (odesílání emailu na základě vyplnění formuláře) funguje jen jednou maximálně dvakrát, pak se po vyplnění formuláře nic nestane (Mautic kontakt v kampani zaznamená, ale e-mail nepošle). Pokud si dám několik hodin pauzu a pak to zkusím znovu, jednou to projde, pak zas nic :-(.
Mám Mautic na serveru Mauticu (nemám ho u sebe).
Svou situaci jsem se pokusila popsat i zde: https://www.mautic.org/community/index.php//2925-caimpaign-doesn-t-function. Zatím bez odpovědi.
Pokud byste měl jakékoliv tipy jak na kampaně, budu moc vděčná. Děkuji, Zuzka

Odpovědět
Daniel Nytra
11.3.2016 at 8:25

Dobrý den Zuzano,
mám s Mauticem také problémy a bohužel budu muset přejít zpět na activecampaign. Projekt je to velice zajímavý, ale ještě v plenkách 🙁

Zuzka
11.3.2016 at 17:33

Děkuji moc za odpověď, i když mě tedy vůbec nepotěšila. Ale aspoň vím, že není chyba má na mé straně, takže ještě jednou díky.

Daniel Nytra
29.3.2016 at 22:55

Není zač 🙂

Albert
23.3.2016 at 14:05

Dobrý den Dane,
super článek! Akorát testuji Mautic a mám ho propojený s eshopem na WordPressu. Nepřišel jste na to, jak integrovat Mautic do WooCommerce, abych viděl konkrétní údaje zákazníků po odeslání objednávky? 🙂 Zatím vidím pouze anonymní leady. Díky!

Albert

Odpovědět
Daniel Nytra
29.3.2016 at 22:50

Dobrý den Alberte,
jde to blbě… Mautic je stále v “dětské” fázi a nemá spoustu věcí 🙁 Pro komerční projekty doporučuji opravdu raději activecampaign, který je nejlevnější nebo plugin pro WordPress (MyMail nebo MailPoet).

Jaroslav
26.4.2016 at 15:47

Dobrý den Daniely,

mohu Vás požádat o radu jak by měl přesně vypadat .csv soubor s kontakty, aby jej bylo možné vložit do Mauticu? Potřebuji v něm mít jméno, příjmení a e-mail. Prosím o zaslání nějakého postupu.

Děkuji

Odpovědět
Daniel Nytra
17.5.2016 at 19:56

Prosím, zkuste googlovat a nahrát normální csv soubor… import manuál např. zde: https://www.youtube.com/watch?v=bO4xp_Fts8E

Roman Přikryl
26.5.2016 at 16:19

Dobrý den Dane,

velký za podnětný text. Dokonce to došlo tak daleko, že jsem si na Amazonu pronajal server a Mautic instaloval. Jen mám problém s nastavením Cronu a tak jsem chtěl požádat o konzultaci nebo odkaz někam kde je český text. Fakt jsem to v AJ nedal 🙂

Velmi děkuji ještě jednou

Odpovědět
Daniel Nytra
30.5.2016 at 15:08

No.. tak to bude problém.. a nestačí mautic.com?

Josef
12.7.2016 at 18:22

Dobrý den. Chtěl bych začít používat Mautic, ale nemám vlastní server. To by prý do 2.000 kontaktů neměl být problém. Ale mám problém s nastavením administrace Mauticu (configuration). Existuje nějaký český návod? Vůbec tomu nerozumím, a pokud chci jakékoliv nastavení uložit (třeba i vytvoření landing page), píše mi to: ,,CSRF token je neplatný. Zkuste prosím znovu odeslat formulář.“ Můžete mi nějak poradit? Děkuji Kreutzer

Odpovědět
Daniel Nytra
19.7.2016 at 15:59

Vidím, že musím z pravdou ven: Něco připravuji a bude se to týkat Mautic systému. Bude mi s tím pomáhat Honza Linhart (programátor, který do Mauticu hodně přispívá viz. http://johnlinhart.com ). Je se opravdu na co těšit 🙂

Tomáš
30.9.2016 at 8:59

Dobrý den, lze tento nástroj použít i pro klasické odesílky, tedy nejen automatizované?

Dokázal by někdo daný nástroj placeně nainstalovat a zprovoznit?

Děkuji

Odpovědět
Daniel Nytra
30.9.2016 at 12:43

Samozřejmě… sám jsem ten nástroj několikrát instaloval na AWS, ale ustoupil jsem od toho kvůli ceně pronájmu (potřebujete po nějaké době opravdu dobrý stroj 🙁 )… nakonec jsem si objednal Mautic na Mautic.com za 12 dolarů/měsíc… máte neomezeně kontaktů!

Tomáš
30.9.2016 at 15:56

Za 12 dolarů je opravdu neomezeně kontaktů?

Takže 12 dolarů a nějaký SMTP server?

Děkuji

Odpovědět
Daniel Nytra
30.9.2016 at 16:32

Ano, doporučuji ten od stable.cz.. viz. slevový kód v článku: https://www.danielnytra.cz/jak-usetrit-na-emailovem-marketingu/

radek p
17.11.2016 at 11:30

Dekuji Vam moc Dane za inspiraci, clanek je podnetny. Zatim testuji formulare a bonusovy obsah na mautic serveru ve free variante. Narazil jsem u dvou veci:

testy delam proti free uctum na seznam, centrum a placenym g suite. U seznamu pokud email otevru, tak mautic me pripocte body ke kontaktu (parada) ale u uctu na centrumu uz ne. U obou systemu pak narazim v pripade, ze chci pricist body ke kontaktu za stazeny bonus obsah. To jsem nasel v support mauticu jako moznou chybu. Skoda, jen bych se rad ujistil, funguje to nekomu z Vas?

pekny den
r

Odpovědět
Daniel Nytra
18.11.2016 at 11:06

Toho si vůbec nejsem vědom 🙁 Mrknu na to…

Radek
18.11.2016 at 11:25

V Mauticu přitom i u účtu z centrum.cz vidím, že e-mail byl otevřen, ale body se již nepřičtou… Zatím jsem nenašel nějakou logiku:)

Odpovědět
Daniel Nytra
18.11.2016 at 12:59

Jak se říká: “Zajímavé….” 🙂

Michal
5.1.2017 at 18:10

Zdravím Dane, máte nějaké zkušenosti s implementací Mauticu pro Shoptet? API napojení apod.?

Odpovědět
Daniel Nytra
15.1.2017 at 20:43

Dobrý den, Michale,
nemám a popravdě mě teď Mautic (cloud řešení) pěkně naštval… navíc se člověk na nikoho nedovolá a na podpoe mi neodpovídají 🙁 Fakt super…

Martin
23.2.2018 at 20:15

Zdravím Dane,
je pro Vás Mautic mrtvý? Naštval Vás a používáte teď ActiveCampaign? Jak je to s avizovanými fachmany, co pro nás Mautic zprovozní a budou spravovat? Realizovalo se to nebo ne? Předem díky za odpověď.

Odpovědět
Daniel Nytra
1.3.2018 at 10:07

Dobrý den, Martine,
nikdo nechce spravovat systém, který sám nevyvíjí 🙁 Takže fachmani nebudou… nicméně teď zvažuji vyzkoušet pomalé rozesílání skrz Mautic. Snad ho už dali více dokupy 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *