Mautic: Jak dělat emailový marketing levně a kvalitně

Daniel Nytra

UPDATE 18.2.2019: Po strašných úskalích s aktualizací systému ho nadále nedoporučuji. Doporučuji používat systém Activecampaign!

mautic 1 v Mautic: Jak dělat emailový marketing levně a kvalitně

—————————————–

Před rokem jsem Mautic.org neznal. Dnes ho již používám a přešel jsem na něj tento měsíc z Activecampaign.com. Důvod? Ušetřím peníze, mám větší kontrolu nad automatizací, je zde dostačující lead scoring a systém běží na mém vlastním serveru… Tento článek vysvětlí, pro koho je emailový systém Mautic určený a pro koho se nevyplatí.

Poznámka: O možnosti ušetřit při základním rozesílání emailových kampaní, jsem již psal v článku: Jak ušetřit na emailovém marketingu (plugin MailPoet pro WordPress napojený na externí SMTP server). V dnešním článku ale využíváte kompletní systém pro automatizaci, nemusíte mít WordPress a finančně je to bezkonkurenční!

Mautic vs. Activecampaign

Activecampaign nezavrhuji! Je super pro lidi, kteří nejsou příliš technicky zdatní a potřebují levnou automatizaci: Double Opt-In pro registraci nebo odeslat E-Book zdarma. Mautic jde dál: Můžete automatizovat přihlášené lidi, kteří ve svém účtu neodsouhlasili znovu email, můžete si více pohrát s nastavením automatizace emailů, využít lépe API v napojení na vlastní systémy apod.

UPDATE 1.2.2016: Mautic má ale i porodní bolesti: Nemožnost jednoduchého rozeslání na základě podmínek filtrace (např. tagů u kontaktu). Jde to obejít, ale je to zbytečně složité 🙁 Další věc jsou statistiky..resp. některé věci chybí. Je ale na dobré cestě být plnohodnotným programem pro emailový marketing.

Mautic má vyřešené věci, které mi u Activecampaign trochu svazovali ruce. Zde je tabulka důvodů, proč jsem se pro něj rozhodl:

Mautic Activecampaign
Mailchimp
Smartemailing
….
Cena Platíte pouze za pronájem serveru. Já mám Mautic na Amazonu EC2 za 5 dolarů/měsíc (databáze cca 6.000 kontaktů) + cena SMTP serveru.

Pokud máte databázi lidí do 2.500ks, můžete využít Mautic.com včetně automatizace.

Platíte dle velikosti databáze. Se svými 6.000 kontakty bych platil 70 dolarů za měsíc.

Předpokládám, že potřebujete automatizaci, takže Mailchimp zdarma do 2.000ks emailů, nepřipadá v úvahu.

Open source ANO NE
Složitější automatizace ANO ANO
A/B test emailu při registraci (double opt-in) ANO NE
Možnost využití stejného emailu ve více automatizacích ANO NE (musí se udělat kopie)
Práce s odhlášenými uživateli ANO NE
Napojení na WordPress ANO ANO
Kontrola nad úložištěm ANO (vlastní server, kde chcete) NE (cloud u activecampaign)
SMTP server ve službě NE (doporučuji používat stable.cz – více v tomto článku i se slevovým kódem) ANO
Přehlednost automatizace ANO (logika je mapová) ANO (logika je časová, takže trošku hůř přehledná)
Využití domény 3. řádu pro rozeslání ANO (využívám mailing.danielnytra.cz) NE (musíte si připlatit)
Vhodné pro začátečníky NE ANO
Zákaznická podpora NE (v ČR existují lidé, kteří pomůžou) ANO (angličtina)
Čeština ANO ANO
Lead scoring (více o něm ve článku ZDE) ANO NE (musíte si připlatit)
Programování rozšíření ANO ANO (složitější schvalování)
Můžou používat i nestandardní klienti? Např. FOREX ANO NE
Rozesílání na základě filtrace seznamů ANO (složitější) ANO
Obsah emailu na základě pravidel NE ANO

…pro mě je největší problém administrace serveru.

Automatizace Mautic

Dle mého názoru je vše přehlednější v návrhu, než u activecampaign. Jen je potřeba se to naučit. Zde uvádím například celou automatizaci při přihlášení ke mně do zpravodaje:

Mautic: Ukázka automatizace

Poznámka: Jak vidíte, musíte automatizací řešit i double opt-in registraci emailů… a to mi vyhovuje 🙂 V activecampaign to již bylo předpřipravené.

Emaily

Můžete využít předpřipravených šablon, vytvořit si vlastní šablonu nebo čistý email. Půjde samozřejmě využít ve spolupráci s chytrystart.cz oslovení (vokativ): „Dobrý den Petře“ (na propojení se pracuje).

Mautic: Statistiky emailů

Propojení

Díky API můžete systém propojit na jakýkoliv jiný. Stačí jeden schopný programátor a příručka od Mauticu: ZDE.

Některé rozšíření jsou přímo napojené na sociální sítě nebo další služby. Zároveň se může programovat plugin (doplňky) pro systém… a už některé mám vymyšlené 🙂

Lead Scoring

V systému Mautic je (na rozdíl od běžného účtu u Activecampaign) jednuduchý lead scoring… tzn. ohodnocení jednotlivých uživatelů body. Pokud lidé navštěvují stránky, otevírají a klikají na emaily nebo vyplňují dotazníky, systém jim přiřazuje plusové nebo mínusové body. Např.:

 • Otevře email: +1 bod
 • Podívá se na příspěvek o emailovém marketingu: +1 bod
 • Podívá se na stránku „O mně“: +2 body
 • Vyplní v dotazník: +5 bodů
 • Odhlásí se z emailu: -20 bodů

…a pak nastavíte automatickou kampaň, která se spustí, pokud dosáhne 20 bodů. Půjde např. o prodejní emaily posílané v různých časech za sebou.

Zde jsou i přehledné statistiky:

Mautic: Lead Scoring

Mautic.com do 2.500 kontaktů ZDARMA

Do 2.500 kontaktů v databázi je možné využít zdarma systém na adrese Mautic.com. Doporučuji vyzkoušet… budete nadšeni, jako já 🙂 Pokud máte více emailů, doporučuji instalaci na vlastním serveru.

Jak systém nainstalovat na vlastní server

Požadavky na instalaci vlastního Mauticu jsou minimální: Minimálně 256MB RAM, PHP, MySQL, Apache (více ZDE). Stáhnout si Mautic můžete zdarma ZDE nebo pro vývojáře z GitHub ZDE.

Já jsem systém instalovat na cloud Amazonu EC2 pomocí předpřipraveného balíčku. Pokud jste na Amazonu poprvé, můžete si objednat server zdarma na prvních 12 měsíců! Stačí T2 micro, pokud budete používat jiné SMTP servery. Zde je předpřipravená verze pro instalaci od Bitnami: https://aws.amazon.com/marketplace/pp/B015YU4RJA/

Jak nainstalovat přes cPanel

Našel jsem v angličtině slidy, jak Mautic nainstalovat přes rozhraní cPanel, které je dost časté u zahraničních hostingů:

Poznámky

 1. Amazon servery EC2: Server v Irsku je levnější, než v Německu a na rychlosti to nepoznáte
 2. Mě stačil T2.nano za 5 dolarů/měsíc
 3. Zkontrolujte si přidané úlohy v cronu po instalaci, jestli se spouštějí co 1 minutu. Budete potřebovat spouštět 4 různé úlohy.
 4. Opravte si v nastavení Mauticu přístupy k obrázkům na „media/images“ a URL stránek
 5. Nastavte si pro server Mautic doménu třetího řádu. Já jsem si nastavil „mailing.danielnytra.cz“
 6. Pro rozesílání (SMTP server) nepoužívejte stejný server. Využijte např.:
 7. Nastavte si DKIM a SPF kvůli SPAMu a zkontrolujte si to např. službou https://www.mail-tester.com
 8. Pro vložení trackování lidí na stránkách využijte Google Tag Manager (než plugin do WordPressu)
 9. Jde normálně napojit na jakýkoliv plugin pro získávání kontaktů nebo pro vytváření squeeze page. Stačí vložit HTML kód formuláře. Já používám Thrive Leads a Thrive Landing Page: Více ZDE (snažím se to teď překládat do češtiny)

Bomba na závěr

Pro své klienty a i pro vás jako návštěvníky stránek připravuji spolupráci s fachmany, kteří by v ČR měli pro vás za rozumnou cenu systém zprovoznit a udržovat… Vyřeší se tak jeden velký problém: Administrace serveru (zabezpečení, aktualizace apod.). Výsledkem by měl být váš vlastní emailový (ná)stroj, kde neplatíte za velikost databáze kontaktů, ale za hosting. Tzn. nebudou to tisíce korun za měsíc (mailchimp, activecampaign, smartemailing…apod.), ale spíše stovky!

Poděkování

Chtěl bych poděkovat Honzovi Linhartovi (@jan_linhart), který mě na systém upozornil, přispívá do projektu a i překládá do češtiny. Dobrá práce!!!!! ..a v listopadu v komentářích mě upozornila i Lucie Haberlová (podnikamevimportu.cz), díky!

Závěr

Vypadá to, že u Mauticu (nejen kvůli penězům) vydržím. Je to velice hezký a sympatický projekt. Pokud si nejste jisti instalací, poproste někoho, kdo to zvládne nebo počkejte, jak dopadnou má jednání s firmami. Napište do komentářů, jestli máte také zájem 🙂

72 komentářů u „Mautic: Jak dělat emailový marketing levně a kvalitně“

 1. Dobrý den. Vypadá to dobře. Pokud bude česká podpora, tak to podle mého názoru má velkou perspektivu i pro lidi, kteří jako já anglicky neumí a přesto o emailový systém mají zájem. Budu vás sledovat a uvidím, co se z toho vyvine.

  Odpovědět
 2. Pěkný den Dane, určitě mám zájem o instalaci všeho co k emailmarketingu čl.potřebuje a to za rozumnou cenu. Jak jsem již psala, měsíční platby se nehorázně zvyšují za mé v současné době používané aplikace. Určitě budu velmi ráda za možnost Vaše doporučované systémy s někým podrobně zkonzultovat a naučit se používat. Vy sám takové poradenství poskytujete?

  Odpovědět
  • Dobrý den Evo, ano poskytuji poradenství a velice rád… jen nejsem správce serveru a popravdě už nikdy nechci být nonstop na telefonu (kdysi jsem dělal správu sítí). Proto teď sháním firmu, která by to zaštítila. Myslím si, že by to bylo hooooooodně zajímavé 🙂

   Já jsem si pouze nainstaloval vlastní server u Amazonu (EC2) a samozřejmě bych to zvládl i pro každého jiného, ale už bych nedělal administraci těchto serverů.

   Odpovědět
 3. Danieli,
  zkoušel jsem chvíli Mautic někdy v listopadu, nějak jsem to ale nedokázal vše pochopit, co a jak tam spolu souvisí, jak to vše zprovoznit a nastavit. Nechystyáš nějaký webinář, jako jsi měl na Activecampaign?

  Mautic je už v češtině? Kde se dá sehnat? V instalaci ji nevidím. Vím ale, na vývoji se podílí i nějaký český vývojář. Jsem docela zvědavý, co vše chystáš.

  Zajímalo by mě ještě, bylo by možné použít Mautic na nějakém běžném webhostingu, například u Wedosu? Samozřejmě s napojením na externí SMTP server?

  Odpovědět
  • Ahoj Petře,
   na webhostingu wedosu jsem to nezkoušel, ale trochu bych se bál (mám blbé zkušenosti s rychlostí databáze). Co se týká jejich VPS, tak tam by to mělo jít normálně, ale zase tady je otázka správcovství serveru (zabezpečení, aktualizace apod.). Já to nedávám 🙂

   Mautic je v češtině a sám jsem pár frázemi pomohl 🙂 Nevím, jestli nemyslíš Honzu Linharta: http://johnlinhart.com/ s kterým už něco řešíme.

   Webinář píšeš… hmmm… to bych mohl… Ono na tom zas tak nic není, snad ta instalace na Amazonu by někoho mohla zajímat 🙂 Ok, udělám něco a pošlu.

   Odpovědět
   • mautic mám na hostingu od Wedosu zprovozněný, dokonce i bez hostingu Extra (tzn. s limitem paměti 128MB místo 256MB) a jede v pohodě, akorát se mi zatím nepovedlo zprovoznit CRON. Řeším to aktuálně s podporou. Jako jedinou nevýhodu bych u Wedosu viděl minimální interval CRONů 5 minut, ale to je problém akorát při testování.

    Odpovědět
 4. Zajímavý tip, díky Dane.
  Zrovna teď řeším kam se uchýlím a narazil jsem na http://www.salesmanago.pl – kde by mohla být správa až do 10K kontaktů zdarma, ale ještě jsem to nezkoušel…
  Nezná to tu někdo prozkoušené?

  Dave

  Odpovědět
  • Není zač 🙂 Tu aplikaci neznám, mrknu na to, ale pro mě osobně by to byl zase trochu krok nazpět. V té ceně zdarma není lead scoring, který je super pro vytipování vhodného člověka na prodej (např. zvednout telefon nebo poslat speciální email automaticky). Ještě jsem si všiml, že tam není identifikace a trackování uživatelů na stránkách… to je dost důležité!

   Odpovědět
 5. Moc díky za pěkný článek, Dane.
  Trošku jste mě s ním předběhl 🙂 Mautic mi už momentálně běží na 8 projektech a jsem z něj naprosto nadšený. Jako open-source má funkce, které nemají ani některé draze placené aplikace. Pro všechny, které tato aplikace zajímá jsem před týdnem spustil web http://www.emautic.cz , kde jsou informace o tom co u mí v češtině. Tak tam koukněte 🙂 Těším se na Váš názor.

  Odpovědět
  • Dobrá práce Lukáši! Jak to máš se zkušeností s webhostingem? Kvůli výkonu bych se trochu bál to dávat na „obyčejný“ webhosting… nebo se mýlím? U mě na serveru T2.nano (5 dolarů/měsíc u Amazonu) to sviští hodně dobře.

   Odpovědět
  • Dík za info, už jsem se registroval. Překvapil mě ten MioWeb, potěšila mě základní dokumentace k Mautic. Těším se na další videa. Například nastavení Cronu, v tom docela tápu, jak to tam nastavit.

   Odpovědět
 6. Jsem to zkoušel, ale měl, jsem nakonec problém v tom, že lidem vůbec nechodili maily.
  Problém byl buď v SMTP serveru (měl jsem zaplacený a házelo mi to jako OK při nastavení) nebo v cronu, což byl docela problém nastavit.
  Jinak mi ten systém přijde zajímavý a počkám si ještě chvilku než to znovu vyzkouším.

  Odpovědět
  • Díky Michale za komentář! SMTP server je záležitost sama pro sebe… já jsem nakonec rezignoval na vlastní a jsem maximálně spokojený s SMTP serverem od Stable.cz (více v článku). Nastavit DKIM a SPF je základ kvůli anti-spamové ochraně… to je potřeba s pomocí techniků nastavit právě na SMTP server (správa IP adres v DNS u domény).

   Odpovědět
 7. Díky moc za kvalitní článek! Vypadá to kráásně.

  P.S
  smartímailink, to ještě dneska někdo používá? 😀

  Odpovědět
 8. Děkuji za článek, nástroj jsem neznal. Vypadá natolik dobře, že se mi tomu ani nechce věřit.

  Nástroj je celkem nový, neprovází ho nějaké porodní bolesti na které bychom se měli připravit?

  Neměl byste nějaký nápad jak ten vocativ vyřešit přímo v Mauticu?

  Jediné co mi v automatizaci chybí (možná je a přehlédl jsem), je větší automatizace s WordPressem – např. vyjde článek, Mautic odešle email … (obdoba MailPoetu, nebo MyMailu, který používáme my)

  Odpovědět
  • Dobrý den Petře,
   je sice nový, ale pořád je to 1 rok. Já zatím nevidím nějaké problémy 🙂

   Ohledně vokativu: Na tom už pracuje můj programátor = přímé napojení na Chytrystart.cz.

   Co se týká článku, tak já toto zrovna nedoporučuji do automatizace zapojovat. Stále se už skoro 2 roky učím správně psát tento email a ještě jsem neskončil 🙂 Myslím si, že ale napojení by šlo velice jednoduše neprogramovat… stejně jde pouze o kontrolu RSS.

   Odpovědět
   • Za zkušenosti z provozu děkuji, hned mě to láká o něco více a jsme mile překvapen.

    Poznačíte si mě až bude propojení připraveno. Vokativ je u mě základ 🙂

    Nedoporučujete push notifikace, nebo spíše automatizaci pomocí mautic po vydání článku? Dokážete se podělit i proč?

    Odpovědět
    • Dobrý den,
     protože při každém emailu zkouším něco nového a porovnávám se starým, dělám A/B testy, chci vyzkoušet nový poznatek od jiných kolegů a učím se nad stávajícím publikem v emailové databázi. Je to pro mě kanál, který velice výrazně prodává a musí být dokonalý 🙂

     Odpovědět
 9. Zdravím vás, Dane
  Díky za supr článek, přišel mi zrovna vhod, protože jsem se už začal psychicky připravovat na to, že budu muset platit nehorázné poplatky u ActiveCampaign za lead scoring pro mé další projekty. Vytrhl jste mi trn z paty 🙂

  Zkoušel jsem teď cloudové řešení a zajímal by mne rozdíl mezi SMTP serverem u Stable.cz a PRO tarifem Mauticu. 120$ ročně je celkem pakatel, ale pokud by tam bylo nějaké omezení nebo třeba horší doručitelnost, tak bych šel do „vlastního“ SMTP serveru.

  Díky. 🙂

  Odpovědět
  • Dobrý den Pavle,
   popravdě nevím… já jsem si to udělal sám pro sebe, protože mě to i baví 🙂 a Stable.cz má fakt levné ceny. Jak jsem psal nahoře, tento týden řeším i s nimi možnou technickou podporu…

   Odpovědět
 10. Super článek Dane, který mě opravdu nalomil přejít z Activecampaig na Mautic, ALE.
  Všechno vypadá skvělé a není důvod tomu nevěřit, jen tvorba a možnosti samotného e-mailu mi příjde strašně osekaná. Builder e-mail v Mauticu mi s přihlédnutím jaké a hlavně jak jednoduše jdou tvořit e-maily v Activecampaign, připadá jako neuvěřitelně osekaná „věc“. Nejsem programátor takže pokud chci vložit např. zelené tlačítko s textem“více info“ a půjde to udělat pouze v HTML tak to asi pro většinu neznalých HTML bude problém. O např. „bloku podmíněného obsahu“ jako je Activecampaign si zatím asi mohu nechat jen zdát. Možná se pletu a jdou v Mauticu udělat „hezké“ e-maily, ale zatím jsem nikde neobjevil jak na to. Mautic se mi hodně líbí, ale ty e-maily mi dělají vrásky na čele.

  Odpovědět
  • Ano, to máte pravdu a ACtivecampaign rozhodně nezahazuji! Jen bych rozlišoval mezi uživateli a já osobně si raději předpřipravím tlačítko a počkám si na aktualizaci… prostě jde o priority každého z nás 🙂

   Odpovědět
   • Máte nějaké info, že s přibývajícími aktualizacemi se bude e-mail builder zlepšovat? Nevíte zda jde do Mauticu nějakým způsobem naimportovat e-mailů vytvořený např. v Mail Designer Pro (v html)? A s uživateli souhlasím – bohužel člověk neznalý html v Mauticu „hezký“ e-mail neudělá.

    Odpovědět
    • Bohužel nevím 🙁 Ale zkuste se zeptat Twitter:@jan_linhart

     Co se týká toho „hezkého/nehezkého“ emailu… v hodně případech je „obyčejný“ email osobnější a lepší než nádherná profesní (komerční) šablona 🙂
     Teď nedávno jsem to A/B testoval v rámci budování jména osoby a jednoznačně vyhrál obyčejný textový email s oslovením 🙂

     Odpovědět
 11. Zdravim Vas Danieli
  Vyborny clanek. O emailovy marketing se jiz delsi dobu zajimam a chtel bych rozjet take nejaky svuj vlastni projekt. Prosel jsem si Smartemailing, Activecampaign a dalsi. O tomto opensource slysim poprve, ale urcite jej chci vyzkouset.
  Napada me jedna technicka otazka. Pro vlastni i firemni potreby pouzivame NAS Synology – velmi dumyslna masinka, ktera ma nepreberne mnozstvi pluginu a umi toho opravdu hodne -napr. hostovani vlastnich WWW vcetne Wordpresu, vlastni SMTP server atd. Tudiz me napada otazka, nesel by Mautic take nejak nainstalovat na Synology ? Jak jsem koukal na zdrojaky, melo by se take jednat o linux. Bylo by super mit vse pod jednou strechou.
  Dekuji
  Radek

  Odpovědět
 12. Zdravím Dane,
  chtěl bych se zeptat zda jde nějakým způsobem (já na něj zatím nepřišel) personalisovat předmět v e-mailu jako v Activecampaign? Např. předmět: Máme pro Vás dárek Dane.
  A pak se chci zepta zda jde v Mautic odeslat e-mail konkrétnímu kontaktu jen v konkretní datum – když má svátek. Mám z chytrystart.cz u všech kontaktů datum svátku tak je škoda toho nevyužít (v Activecampaign to jde, ale tady netuším). Moc díky za radu a taky za skvělé články.

  Odpovědět
  • Dobrý den Marku,
   musíte nastavit nové pole a ty pak vložit pomocí {jmeno-pole} do textu emailu. Co se týče přímého napojení na chytrystart.cz, tak na tom začne dělat za nějakou chvíli programátor.

   Daniel

   Odpovědět
 13. Dobrý den,
  kde lze stáhnout lokalizaci do češtiny vím, že je přeložená, ale nikde to nejde stáhnout

  Super článek.

  Děkuji

  Odpovědět
 14. Dobrý den,
  mám takový dotaz – neměl jste v Mautic někdy problémy s kampaněmi?
  Zkouším Mautic několik týdnů, samostatné formuláře běžely bez problémů.
  Teď vše ale zkouším propojit do kampaně a zažívám hroznou frustraci. Kampaň (odesílání emailu na základě vyplnění formuláře) funguje jen jednou maximálně dvakrát, pak se po vyplnění formuláře nic nestane (Mautic kontakt v kampani zaznamená, ale e-mail nepošle). Pokud si dám několik hodin pauzu a pak to zkusím znovu, jednou to projde, pak zas nic :-(.
  Mám Mautic na serveru Mauticu (nemám ho u sebe).
  Svou situaci jsem se pokusila popsat i zde: . Zatím bez odpovědi.
  Pokud byste měl jakékoliv tipy jak na kampaně, budu moc vděčná. Děkuji, Zuzka

  Odpovědět
 15. Dobrý den Dane,
  super článek! Akorát testuji Mautic a mám ho propojený s eshopem na WordPressu. Nepřišel jste na to, jak integrovat Mautic do WooCommerce, abych viděl konkrétní údaje zákazníků po odeslání objednávky? 🙂 Zatím vidím pouze anonymní leady. Díky!

  Albert

  Odpovědět
  • Dobrý den Alberte,
   jde to blbě… Mautic je stále v „dětské“ fázi a nemá spoustu věcí 🙁 Pro komerční projekty doporučuji opravdu raději activecampaign, který je nejlevnější nebo plugin pro WordPress (MyMail nebo MailPoet).

   Odpovědět
 16. Dobrý den Daniely,

  mohu Vás požádat o radu jak by měl přesně vypadat .csv soubor s kontakty, aby jej bylo možné vložit do Mauticu? Potřebuji v něm mít jméno, příjmení a e-mail. Prosím o zaslání nějakého postupu.

  Děkuji

  Odpovědět
 17. Dobrý den Dane,

  velký za podnětný text. Dokonce to došlo tak daleko, že jsem si na Amazonu pronajal server a Mautic instaloval. Jen mám problém s nastavením Cronu a tak jsem chtěl požádat o konzultaci nebo odkaz někam kde je český text. Fakt jsem to v AJ nedal 🙂

  Velmi děkuji ještě jednou

  Odpovědět
 18. Dobrý den. Chtěl bych začít používat Mautic, ale nemám vlastní server. To by prý do 2.000 kontaktů neměl být problém. Ale mám problém s nastavením administrace Mauticu (configuration). Existuje nějaký český návod? Vůbec tomu nerozumím, a pokud chci jakékoliv nastavení uložit (třeba i vytvoření landing page), píše mi to: ,,CSRF token je neplatný. Zkuste prosím znovu odeslat formulář.“ Můžete mi nějak poradit? Děkuji Kreutzer

  Odpovědět
 19. Dobrý den, lze tento nástroj použít i pro klasické odesílky, tedy nejen automatizované?

  Dokázal by někdo daný nástroj placeně nainstalovat a zprovoznit?

  Děkuji

  Odpovědět
  • Samozřejmě… sám jsem ten nástroj několikrát instaloval na AWS, ale ustoupil jsem od toho kvůli ceně pronájmu (potřebujete po nějaké době opravdu dobrý stroj 🙁 )… nakonec jsem si objednal Mautic na Mautic.com za 12 dolarů/měsíc… máte neomezeně kontaktů!

   Odpovědět
 20. Dekuji Vam moc Dane za inspiraci, clanek je podnetny. Zatim testuji formulare a bonusovy obsah na mautic serveru ve free variante. Narazil jsem u dvou veci:

  testy delam proti free uctum na seznam, centrum a placenym g suite. U seznamu pokud email otevru, tak mautic me pripocte body ke kontaktu (parada) ale u uctu na centrumu uz ne. U obou systemu pak narazim v pripade, ze chci pricist body ke kontaktu za stazeny bonus obsah. To jsem nasel v support mauticu jako moznou chybu. Skoda, jen bych se rad ujistil, funguje to nekomu z Vas?

  pekny den
  r

  Odpovědět
 21. V Mauticu přitom i u účtu z centrum.cz vidím, že e-mail byl otevřen, ale body se již nepřičtou… Zatím jsem nenašel nějakou logiku:)

  Odpovědět
  • Dobrý den, Michale,
   nemám a popravdě mě teď Mautic (cloud řešení) pěkně naštval… navíc se člověk na nikoho nedovolá a na podpoe mi neodpovídají 🙁 Fakt super…

   Odpovědět
 22. Zdravím Dane,
  je pro Vás Mautic mrtvý? Naštval Vás a používáte teď ActiveCampaign? Jak je to s avizovanými fachmany, co pro nás Mautic zprovozní a budou spravovat? Realizovalo se to nebo ne? Předem díky za odpověď.

  Odpovědět
  • Dobrý den, Martine,
   nikdo nechce spravovat systém, který sám nevyvíjí 🙁 Takže fachmani nebudou… nicméně teď zvažuji vyzkoušet pomalé rozesílání skrz Mautic. Snad ho už dali více dokupy 🙂

   Odpovědět

Napsat komentář